şükela:  tümü | bugün
  • altıncı gidişimde bana büyük kazık atmış tarihi cafedir. her zaman yediğimiz sacher torte un icindeki marmelatı bu sefer çok az koymuşlardı. hemen yaşlı huysuz garsonu çağırdım ve durumu izah ettim, hatta kenarları kurumaya başlamıştı kekin. kaliteyi düşürdüklerini söyledim. garson da bana, ilgili birimimiz konuyla ilgilenecek , tesekkurler dedi "schwarzkopf" , pis göçmenler tarzı kelimeler kullanarak söylenerek gitti. hem ırkçılığa hem de kalitesiz hizmete maruz kaldıgım icin orayı dava etmeyi düşünüyorum.
  • marsipan'ı burgasse stadthalle den almak yerine stefansplatzs'dan almaya baslayan ucuzcu cafe sacher'in içine düştügü rezil durumu tastikleyen olay.
  • twitter'dan kendilerine bu durumu mention attıgımda beni takipe alıp, sürekli tweetlerimi favlayarak beni taciz etmişlerdir. twitter hesabımı kapatmama sebep olan allahın belası müessese.
  • salzburg subesinde benim de basima gelen rezalet. tortemi yerken once mozart piano concerto 20 re minor caldi. kendimi müziğe vermiş keyifle kahvemi yudumlarken aniden mozart'in flüt concertosu sol majorden girmesin mi? hemen isletme mudurunu yanima cagirip "nedir bu rezillik?" diye sordum. bana dakikalarca sol major dizisinin re minorun relative akoru oldugunu, aslinda cok kotu duyulmadigini falan anlatmaya calisti. yemedim tabii. "sol majorün ilgili minorü mi minördür şu andan itibaren ocak dışısınız" dedim. pis rezonanstan titreyen kulaklarimi kendisine delil olarak gostererek re minorden bu tona gecis yapamayacaklarini soyledim ama nafile. ozur dileyecekleri yerde bir de kahvenin ve tortenin (17 avro, fişi duruyor) parasini aldilar. hemen uyeligimi sildim. sacherkarten'imda biriken 11 yildizi da gozumu kirpmadan yaktim.
  • az önce ekşiye yazdıklarımdan ötürü marka müdürünün beni arayıp bana almanca analı bacılı sövmesini buraya not düşmek isterim .
  • sacher tortelarımızı getiren garsona iki de melangeımız vardı diye hatırlatmada bulunduğumda, garsondan aldığım "benim de iki tane elim var" cevabına konu olan rezalettir.
  • anladığım kadarıyla yüksek iq'lu garsonların çalıştığı cafedir. müşterileri sabırlı ve anlayışlı olmalıdır.