• tiky'lerin gitmediği kafedir burası. duvarlarında film posterleri vardır. çok da güzel müzikler çalar asla bir serdar ortaç, petek dinçöz çalmaz burada. değirmendere'de gidilebilecek tek kafedir kanımca.
  • güzel insanların yaşadığı güzel bir "sahil kasabasının" güzel cafesidir...
  • gidilesi, görülesi, sevilesi kıymetli bir mekandır.
  • 22 mart 2008 'de 15. yılını kutlayacak leziz yemeklerinin yanı sıra sessizlemeye, sakinlemeye bire bir mekandır. denize karşı kahve ve yetişkin dünyasından kısa süreli kaçış için şiddetle tavsiye olunur.
  • arkadaş ısrarlarıyla bugün ilk defa gittiğim ama çalan şarkılardan tut, mobilyalara hatta kahve fincanlarına kadar (ikea) ev sıcaklığını yaşatan güzel mekan. biraz tenhaydı ama havanın serinliğine veriyorum. ayrıca cumartesi günleri canlı müzik de varmış. bir de cumartesi gitmeli o zaman
  • değirmenderede en güzel yemeğin yenileceği mekan. lezzet açısından bakmak gerekirse, "yakut abla'nın eline kimse su dökemez." cümlesini gönül rahatlığıyla kurdurur bu mekan insana. mekan dizaynı, ortamın rahatlığı, yakut abla, turhan ve bahri abi gibi faktörler ile de, aile ortamı ya$atır. değirmendere'ye yol dü$tüğünde uğranması farz olan yerdir cafe yakut.
  • degirmendere sahilinde ruhu sicak olan bir kafedir. gunluk hazirlanan yemeklerin yanisira hemen her gun lezzetli ev mantisi yiyebilirsiniz. kafede karsisinda petkim’in 24 saat yanan ikiz bacalari gorunur. siyah gecenin icinden cikan bu manzaraya genellikle rock ve metal muzikleri eslik eder.
  • bir sabah nobet donusunde tanistim 12 yil once.
    enfes menemeni, taze ekmegi ve guzel çayi ile o sabah nefis kahvaltiyla gecenin tum o yanginli kosmacali nobetinin yorgunlugunu atmistik.
    sonra nerden bileyim muptelasi olacagima, degirmendere'ye gelince illa uğramadan kahve icmeden gitmez oldum.
    hos degirmendere nin kendisi zaten guzel ve sakin bir yer ki...
    arkadasimin evi keza denizin icinde gibiydi.
    cok icilen aksamlarin sabahinda kahvalti illa yakut ta olurdu zaten.
  • lise yıllarından beri gittiğim,benim için değirmendere nin olmazsa olmazı olan kafedir.hayatıma dair pek çok anıyı barındırması bir yana,seçilen müzikleri ve yemekleriyle kült bir konumdadır gözümde,25 yılı devirmesiyle de ayrıca övgüyü hak eder.
  • ortaokul zamanlarinda takildigim ve mortal kombat oynamasini ogrendigim cafe.
    (bkz: golcuk anadolu lisesi)
hesabın var mı? giriş yap