şükela:  tümü | bugün
 • sivas katliamının ertesi günü ya da iki gün sonra gazetelerden birinin boy boy resimlerini yayınlayarak, resim altına "rp'li belediye başkanı temel karamollaoğlu kışkırtıcılık yaptı, aziz nesin'e saldırdı" filan yazdığı rp'li belediye meclis üyesi.

  bu muhteremler birbirlerine benzediklerinden karışmış doğal olarak. aziz nesin de kendisine saldıran bu zatı temel karamollaoğlu sanmış olabilir. zatı şahaneleri hala kayıptır. bu entride amaç karamollaoğlu'nu savunmak değil, bir hususun akıllarda yanlış kalmasını önlemektir.
 • aziz nesin'in o günkü itfaiye merdivenlerinden inerken çekilmiş çok çok bilindik bir fotoğraf vardır. aha o fotoğraftaki sakallı, eliyle hedef gösteren, büyük olasılıkla "yakın bu zındıkları, kafir mafir cart curt" diyen adamın ta kendisi.
 • 19 aralık 2008 tarihine kadar yakalanmazsa, bir daha hiç yakalanmasına gerek kalmayacak olan. teşekürler türkiye.
 • 1993'ten beri yakalanamadığı süre içinde ehliyet almış (2000), askere gitmiş (1997), evlenmiş(1999), çocuğunu nüfusa kaydettirmiş olan sivas katliamcısı.
 • cennet-i mekandir! ben demiyorum bunu, baris dini islamiyet söylüyor.

  cennet-i mekandir!
  islamin baris dolu ülküsü icin savasmistir bu yigit!
 • fransa'da oldugundan süphelenilmektedir.
  http://bianet.org/…anigi-cafer-ercakmak-fransada-mi
 • bu adamların abisi. en entelektüel takılanları bile "abi mabi" diye selam çakmaya başlamışlar da. ben şaşırmıyorum. ya siz?
 • türkiye'deki en önemli fasist provakasyon/kalkisma olaylarindan birinin nam-i diger sivas tatsizliginin meleklerden pir-ü pak magduru, tipki diger bu davadan yargilananlar gibi. hem diyelim ki yapti bu isi, nedir, insan surada iki kizilbasi agiz tadiyla yakamayacak mi? ne günlere kaldik? inanmis kendine vaat edilen cennete ulasmaya calisirken bu kadar agir yaptirimlara mi ugramali, yusuf gibi sürgünlere mi düsmeli? hak yolunda cihat etmek ne zamandan beri suc oldu? aah cafer abii ah, ne kadar yanlis zamanlara kaldik bir bilsen! oysa hepimiz biliyoruz ki, o kisiler sirf masum müslümanlara iftira etmek icin ergenekoncularla isbirligi yapip kendilerini yaktirdilar. o kalabalikta zaten diger illerden getirilmis, müslüman numarasi yapan kizil komünistlerdi.

  allahtan zaman'da ahmet abi yazdi da bunca yil sonra, bir takim gafillerin gözündeki perde düstü. oysa ben senin ve diger gönüldaslarimizin suclu olabilecegine taa bastan inanmamistim. bu arkadaslardaki iman eksikliginin giderilmesi icin de dua et abi.
 • 3 temmuz 1993 günü tüm gazetelerde o meşhur fotoğrafı boy gösteren, sivas katliamının baş sanığı olarak gösterilen, dönemin refah partisi il meclis üyesi.

  http://i.radikal.com.tr/…08/11/05/fft5_mf65783.jpeg

  fakat gazetelerdeki o fotoğrafın altında kendi ismi değil, temel karamollaoğlu (dönemin sivas belediye başkanı) yazar. kendisi de şöyle birisidir:

  http://www.tutsakvekiller.com/…es/karamollaoglu.jpg

  işte bu birbirine benzeyen ünlüler kategorisine girebilecek benzerlikten dolayı karamollaoğlu'nun epeyce başı ağrır ve hemen bir basın toplantısıyla fotoğraftaki kişinin kendisi olmadığını açıklar kamuoyuna. o şahsın erçakmak olduğu anlaşıldığında ise her şey için artık çok geçtir. cafer erçakmak çoktan kayıplara karışmıştır. 17 yıldır da devletimiz her ne hikmetse kendisini bulamamıştır.

  fotoğrafın çekildiği an aziz nesin'e lanetler yağdırdığı belirtiliyor. bunu tahmin etmek zor değil. itfaiye aracının üzerine çıkacaksın, gözünü kan bürümüş kalabalığa karşı boy göstererek onları galeyana getirip iyice kışkırtacaksın. zaten olaylar da böyle başlamamış mıydı? aziz nesin'in madımak oteli'nde olduğu öğrenildikten sonra başlamadı mı katliam? fotoğrafın yanlış anlaşıldığı ve aslında masum olduğu iddiaları da var. o zaman geleceksin ve yargılanacaksın. 17 yıldır kaçıyorsan ben yargımı çoktan yapmışım zaten.
 • bugün yarın vakit gazetesinde kendisinin ergenekoncu olduğuna dair haberler çıkar.