şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kabak kemane'yi yemiş, bitirmiş aşmış ustad, dede. kemane tavrini bozmadan, piyasa'yi kemane'ye sokmus, ya da kemane'yi piyasa'ya sokmus kisi.

  edit: cafer nazlibas, kemanenin husnu senlendiricisi midir bilinmez, ama iyi isler yapanlar, ekol olanlar veyahut ekole sebep olanlar degerlidir. cafer nazlibas commercial midir? kisisel olarak evet, ancak isini iyi yapan adam commercial olmayacakta, yapmayan mi olacak?

  turk muziginde herzaman bir konvansiyonellik, hep bir fundamentalizm vardi, son zamanlarda genclik bunu kiriyor ve bu turkiye'yi dunyada essiz yapiyor. istediginiz analojiyi yapin, dunya uzerindeki bir baska muzik dalinda cafer nazlibasa esdeger (onunla ayni impacti yapmis, muzigi, onun gibi degistirmis, yorumlamis) birbaskasini bulamazsiniz. her ne kadar modern turkiye cumhuriyeti'nde yepyeni bir kultur olusmussa da, genlerimize islemis muzigimiz, dunya muzigini etkilemis muzigimiz, asla yikilmacaktir ve tarih, cafer nazlibas gibileri, en kaliteli sayfalarda, belki toz tutan sayfalarda, ama hep- yazacaktir.
 • mercan dede'nin meçhul parçasında kabak kemanesiyle yürekleri coşturandır.
 • son yıllarda yetişen en önemli kemane icracılarından biridir. ismail altunsaray'a sahne ve programlarda eşlik ederken rastlanabilir bu aralar.
  http://www.youtube.com/watch?v=jmzto5jfth8
 • genç yaşında kabak kemaneyi ağlatabilecek kadar kendini geliştirmiştir. üstadların izinden giden, geleneği yaşatmaya ve tanıtmaya çalışan ismail altunsaray'a eşlik etmektedir. bu tip sanatçıların artarak devam etmesi tek isteğim, yüreğinize sağlık.

  ismail altunsaray - bizim ele bahar geldi
 • albümü 10 numara olmuştur.

  bu genç yaşına rağmen, muhteşem işlere imza atıyor. valla albümün ismi gibi kemane'ye feryat ettiriyor.

  başarılar genç adam.
 • youtube'da videolarını izlerken replay tuşuna tecavüz ettiriyor.

  bir 10 yıl sonrasını hakikaten düşünemiyorum. artık kemane denilen enstrüman dile gelip "abi benim bile ciğerim dağlanıyor yeter sen çalma beni" diyecek herhalde.

  ooooffff offffff
 • bugün itibariyle yaklaşık bir aydır bilimum platformdan indirip, izleyip dinlediğim, yine bugün itibariyle de nereden baksan 15 yıldan sonra bana ilk defa albüm aldıran, alırken zerre düşündürmeyen, destek olsun, helal olsun dedirten kardeşimizdir. duruşun, az sonra icra edeceğin parçaya eşlik edecek yoldaşını tanıtırkenki saygın dahi yeterli hakkında bir çok olumlu düşünceye mahal vermek için güzel kardeşim. yolun açık olsun.
 • öyle müzisyenler vardır ki çalarken bu dünyadan kısa süreliğine kaybolup bütünüyle sazlarının içine gizlenirler. aldığı her nefesi, beyninin her hücresini o an o saza kanalize ederler. yaptıkları takdimin etkisi, aklınızda hiç böyle bir fikir olmasa dahi, sizi de enstrüman almaya, enstrüman çalmaya iter. müzikle hiç alakası olmayan birini etkilemek de öyle herkese nasip olmaz! cafer nazlıbaş da kabak kemane icrasında gelmiş olduğu nokta itibariyle çarpıcı bir müzisyen. aklından geçen duyguyu, temayı sazına aktarışı muhteşem! gönlüne ve yüreğine sağlık sevgili cafer!

  tükeneceğiz -->> https://www.youtube.com/watch?v=7yzr8ns3cmk
 • çakal çökerten zeybeği yorumu çakaldan önce bizi çökertmiştir.

  http://www.youtube.com/watch?v=kdqbraiqbxi

  alternatif link: http://www.youtube.com/watch?v=thvvs0rjnly