*

şükela:  tümü | bugün
 • huzur bulunan,gerçek dostların,akrabaların olduğu,rahat edilen yer
 • tek eğlence mekanı hamarat çay bahçesi ile gönlümde leziz bir yer tutmuş, azgın karadeniz dalgaları, hemen yanında huzurlu melen nehri, yeşilin her tonunu barındıran karadeniz ormanları ve haşmetli bolu dağı manzarasıyla seyrine doyum olmayan, bisiklet arkadaşı bulduğunuz takdirde keşfedilecek muhteşem güzellikleri olan, deniz restoranda akşamüstü birasını güneşin batışına karşı yudumlarken "işte hayat bu" dedirten sakaryanın kocaali ilçesine bağlı gidilip görülesi, yaşanılası köy...
 • gerçek eğlence merkezi club terasdır.diğer yerler dede ve ninelerin gittiği,gecenin makul saatlerine (21:00)kadar ancak ince belli bardaklarda içilen bayat çaylar ve sabahtan akşama kadar üşenmeden dizilen okey taşlarından ibarettir...club terasın tiestodan hallice dj i ve aynı zamanda sahibi olan gökmen sayesinde tüm mekanlar kapandıktan sonra sabaha kadar açık tek yer olma özelliğini koruyan club teras,müşteri memnuniyetinde tavan yapmıştır..şarapları istediğiniz derecede soğutabilen son teknoloji kendisinde vardır..gökmen ,istediğiniz şarkı club terasda yok ise ''gel indir''diyecek kadar yenilikçi,statükodan uzak biridir..dalga sesleri ile uyum içinde olan müzik eşliğinde kokteyllerinizi yudumlarken kendinizi ''işte cennet bu olmalı'' derken bulabilirsiniz..
 • sabahın erken saatlerine kadar deliler gibi eglenilebilecek clup teras ı , canayakın misafirperver köy halkı, müthiş doğası, bir gün dalgalı bir gün sütliman denizi, yemyeşil doğasıyla melen cayı kenarında yapılan yürüyüşler, sohbetler, gündüz sıcak ama hafif esintili; gece ise kumsalda yakınlan ates ve dost muhabbetlerıyle azıcık hisedilen soguk... hala sagamadıgım inekleri, bindigim traktor, neredeyse öz abim kadar sevdigim adeta dünyaya yanlışlıkla inmiş bir melek olan serkan, can dostum ellen ripley ve onun kadar tatlı ve seker gibi ailesi, akrabaları... budur iste caferiye... istanbul a dönüldüğünde anında özlemi çekilen yerdir, 3 gün kalınmış olsa bile...
  saklı bir cennettir...
 • güneşin batışının dünya üzerinde en güzel izlenebileceği sakaryanın kocaali ilçesine bağlı köyü... (bkz: hayır abartmıyorum)
 • mezhep olan caferiye için
  (bkz: caferi)
 • sakarya nın kocaali ilçesine bağlı fındık bahçeleriyle dolu, güzel çay bahçeleri olan hoş bir köy. kışın hayalet kasabadır, buradaki mülk sahiplerinin çoğu istanbul da yaşar. köyün girişindeki aile pansiyonunda sıkı bir pazarlık sonucu uygun fiyata konaklanabilinir. pansiyonun tam karşısında disco da var, denizi biraz dalgalı ama istanbul a yakın olması bu eksisini kapatıyor. kafa dinlemek için birebir.
 • sakarya ili kocaali ilçesine bağlı köy.

  ayrıca güzel bir web siteleri vardır. http://www.caferiye.com/
 • zamanla ikinci köyüm olma özelligini kazanan sevilesi ufak bir karadeniz sahil köyüdür. fakat kannimca 1 hafta 10 gunden fazla kalinmamalidir, aliskin olmayan bunyeye bu sessiz sakinlik biraz fazla gelebilir.