• a101'in fasoncusuna ürettirdiği kahve markası. köy hasreti çekenler için birebir. oturur ağlarsınız yeminle. çünkü bildiğiniz inek gibi kokuyor. amk inek mi içiyorum kahve mi içiyorum diye ikilemde kalıp bardağın yarısında içmeyi bırakıyorsunuz.
  • bunun bir cappichino'su var. büyük dikdörtgen bir paket. 1.25 tl'ye satılıyor. paketin arkasına küçük bir paket de çikolata tozu yapıştırmışlar. böyle bir performans yok. bağımlısı oldum.
  • (bkz: brahbrah) adlı yazarın da dediği gibi filtre kahve normalde bazı insanlar tarafından (diyet yapanlar, intermittent fasting vs.) düşük kalorili ve diyeti bozmuyor diye içilir. 20 kalori ve üzeri bazı diyetleri bozar. bu cafex kahvenin tadı ortalama diyebileceğimiz bir kıvamda olsa da 20 kalori, bir filtre kahve için fazla. çok fazla.

edit: bu bardak kalorisi değilmiş, ürünün kendi kalorisiymiş. sorun yok devam içmeye.
  • 500 gramlik hazır paket üçü bir arada seçeneği ile ürün çeşitlendirmeye gitmiş hazir kahve markasidir ve sanırım bu dalda bir ilk . üsengeçlikte çığır açan suserler için ideal.
  • denemek için sade filtre kahvesini ve sütlü çikolatasını aldığım kahve markası

sade filtre kahvenin 1 bardak (yani 1 paket) kalorisi 27,12 kcal
    sütlü çikolatalı filtre kahvenin 1 bardak kalorisi 27 kcal

yani sade olanın kalorisi daha yüksek :)
    normalde 1 bardak filtre kahve ortalama 3-4 kalori olması lazım

ya sade filtre kahve diye yüksek kalorili kimyasal içiyoruz ya da türkiye'de gıda paketlerinin arkasındaki değerlerin tamamen sallama olduğunu gösteriyor *
  • gerçekten çok kötü tadı olan bir hazır kahve markası. tadını yumuşatır diye yanında sigara içiyorum.
  • kahvesini iki sene arayla iki kere denedim, ikisinde de rutubet almış tadı ve kokusu vardı. tadı hazır kahveler için bile çok ama çok kötüdür.
  • gayet güzel kahveli içecek.
  • tam şu an cappuccinosunu denediğim kahve markası.açıkçası paketin yanındaki minik çikolata tozu çok sevimli durduğu için aldım(dış görünüş önemlidir).paketin arkasında suyla yapın diyordu ama riske atmamak için sütle yaptım.biraz fazla şekerli -paketin yarısını yapmanızı öneririm- ama çok güzel köpürdü.bir daha almam ama 1.50 liraya göre güzeldi.
  • daha önce yine bu entry altında yazmıştım ve övmüştüm ama yine aynı markanın fındık aromalısı çıktığından beri başka kahve içmiyorum desem yeridir.
hesabın var mı? giriş yap