şükela:  tümü | bugün
 • tchibo nun filtre kahve makinası. standart (siyah renkli) modeli 230 ytl ye, beyaz ve kırmızı "limited" modelleri 250 ytl ye satılıyor. makinelerde renk haricinde bir farklılık yok.

  eve gelip kurduğunuzda küçük tefek ve topu topu 3 düğmeli olduğundan kullanımı kolay bir makina olduğu hissine kapılabiliyor insan, fakat; yok içinde kalan bayat suyu boşaltma, makinenin basıncını alma, kahvenin sertliğini ayarlama, süt köpürtme,soğutma falan derken 1 haftadır halen kullanım kitapçığı elimde olmadan bir kahve yapabilmiş değilim.

  makinanin diğer filtre kahve makinalarından farkı, tchibo tarafından özel olarak üretilen küçük kahve kapsullerini kullanması. şimdi burada ince bir nokta var; eğer, "ben filtre kahvenin hastasıyım, her gün içtiğim gibi, onlarca değişik tadın da peşinden koşarım. bir gun guatemala, bir gün french vanilla, öbürgün fındıklı bilmemne içerim" diyorsanız tchibo nun piyasada bulunan 5 farklı tipte kahve kapsülü size yeterli gelmeyecektir. fakat 2-3 günde bir, aklınıza geldikçe filtre kahve içenlerdenseniz, ( hele evde sizden başka kahve içen de yoksa bilirsiniz ki, özenip ve bir sürü para bayılıp aldığınız çekilmiş kahveler, siz daha yarısını tüketemeden bayatlamış olur. ayrıca çabuk bitirmek sevdasıyla, 2-3 çeşit değil bir seferde ancak bir çeşit alabilirsiniz) tam derdinize derman bir makina diyebilirim.

  şahsen ikinci gruptan olduğum için ayıla bayıla kullandığım makinadır. her çeşit kahvesinden de edindim, tek kullanımlık kapsüller sayesinde bayatlama endişesi yok, lezzeti gayet yerinde, "bir kapsül bir fincan" deselerde, hafif kahve içmeyi seven hane halkı sayesinde " bir kapsül 2 fincan" olarak da kullanılabiliyor.

  kapsüller 10 lu paketler halince satılıyor, en ucuzu privat coffee, paketi 5 ytl. en pahalısı espresso, paketi 6.75 ytl. böyle bakıldığında biraz pahalı görünüyor fakar yukarıda dediğim gibi sürekli kahve bayatlatıp atan birisi için halen daha ekonomik olacaktır.
 • tchibo kapsül kahve sistemi.
  kapsülleri filtre, krema ve espresso olmak üzere 3 başlıkta çeşitleniyor.

  http://www.cafissimo.de/
 • anavatanı almanya' da illy'ninkilere benzer süzgeç tipi kahve kapsüllerinin de bulunduğu, sertlik ayarları, hafızaya alma, küçük fincanları yükseltmek için mıknatıslı ayakçık gibi harika ayrıntılar ve özellikler barındıran espresso makinası. fiyatına göre iyi işler başarıyor. çalışırken çıkardığı minik gurultuları, katur kutur sesleri bilem seviyorum...
 • tchibo'nun sitesine girdikçe aklımı çelen kahve alet edevatı.. internet sitelerinde hakkında çok fazla yorum olmasa da, olan yorumların da hep iyi olmasıyla bende takıntı haline geldi.. sürekli french press kullanarak hayat geçmiyor, zaten çektirdiğim kahveler bayatlıyor bi süre sonra.. alsam böyle sütümü köpürterek bi macchiato yapsam, filtre kahvelere doymasam istiyorum.. bir aya editleyip hakkında yorum yazmam çok olası.. off renkleri de çok güzel, bilemedim..
 • her aksam kahve icmek zorunda hissettiren guzel makine.
 • kahve hazirlamayi baya kolay hale getiren tchibo urunu. sabahin korunde kahve hazirlamaktan nefret ediyorsaniz, butcenizde fazla degilse ideal kahve makinesi budur. ha sut kopurtme olayini adam gibi yapamiyorum hala ama olsun.
 • kahvenin illa ki kapsulle yapılıp yapılmadıgını merak ettigim makine. sayet ki kapsul olmadan yapamıyorsak almaktan vazgecerim. ha yok kapsul olmadan tchibo'dan aldıgım ve filtre olarak cektirdigim africa, guatemala, brazil kahvelerini de bununla kullanabileceksem o zaman alırım hic acımam verecegim paraya..
 • daha once bahsedilen kapsul doldurma yontemini (bkz: #21086462) denedigim ve calistigini onayladigim makine.

  espresso kapsulu ve gene tchibodan aldigim ogutulmus kahve vardi elimde. doldurup normal kahve fonksiyonu (mavi buton) ile denedim, sonuc gayet tatmin edici. yontem ilk seferde yapilacak kadar basit, isin puf noktasi ustteki folyoyu bicakla duzgunce cikartmak ve kapsul uzerinde kalan ufak artiklari guzelce temizlemek, tekrar aluminyum ile kapatirkende ilk once alufolio yu kapsul uzerine koyup kapsul kenarlarina bastirarak izini cikartmak ve yarim santim pay birakarak yuvarlak bicimde kesmek.

  not : "lan neden yazdin simdi bu entryi devmach ?" diye soraniniz olursa makine almak isteyen ama yazilan yonteme guvenemeyen kisilere ilgili yontemin calistigi yonunde ekstra bir onay verebilmek icin.
 • sözlükte yazan yöntem kullanılarak kapsüle ihtiyaç duymadan iyi kahve yapabilen muadillerine göre oldukça ucuz makine. doldurulan kapsülün üstüne aluminyum folyo kapatmak zorunlu değildir, folyo olmadan da aynı kahve yapılabilmektedir.
 • tchibo türkiye'de cafissimonun kapsül kahve fiyatlarını fahiş tutmaya devam ediyor. almanya'da 2,5 euro olan 10'lu espresso kapsülleri türkiye'de 9 tl. üstelik maxi pack dediğimiz 24'lü paketler(artık türkiye'de pek satışta gözükmüyor) bizde 18 liraya satılırken almanya'da 5,5 euro'dan satılıyordu. yani bi yakınınız almanya'dan gelecekse bol bol sipariş vermeniz hayrınıza olacaktır..

  edit: 10lu kapsüller 6.95'e indirilmiş. bu da bir gelişme tabi. yalnız espresso kapsülleri ile filtre kahve kapsülleri nasıl aynı fiyat olur aklım almıyor? bu durumda tchibo ikisini mağazalarında da aynı fiyata servis etmeli..
hesabın var mı? giriş yap