şükela:  tümü | bugün
  • ogrenci dostu, kasintisiz, ust insan...dersine gelen cogu kisinin ismini bildigi yetmezmis gibi, hangi ogrencinin hangi konuda eksigi oldugunu bilecek kadar da asmis hoca. ama derste fazla soru cozmez. buna ragmen konuyu gayet detayli ve anlasilir anlatir.
  • geçen haftaki odtü senatosu kararıyla doçentliğe yükselmiştir.
  • odtü elektrik ve elektronik mühendisliği bölümünde mezunlar ve öğrenciler arasında köprü kurmayı kendisine görev bilmiş akademisyen.
  • onceki hafta senato karariyla profesorluge yukselmistir.
  • dersine girdiği çoğu öğrencinin adını bilir. derste hayattan verdiği örnekler gülümsetir ve esprileri şahanedir. dersinde uyuyan kişi olduğunu görmedim ve asla boşluk olmaz sınıfında. şu yıllar devre teorisi 1 ve 2 derslerini veriyor bölümde.

öğrenciler ile arasında bağ sevgi ve saygıyı kapsamlı bir şekilde barındırır. konunun ne olduğu tamamen önemsiz bir şekilde, bir derdinizi anlatacak olursanız, sizi saygıyla dinler ve kesinlikle elinden geleni yapar. herhangi bir üzüntünüze ortak olur ve cidden üzülür. ayrıca öğrencilerin bölümde yaşadığı sorunlara da çok ilgi duyar ve olabilecek en güzel çözümleri sunmaya çalışır.

bir keresinde 17.30'da biten dersten sonra bir grup arkadaş çağatay hoca ile her zaman olduğu gibi muhabbet ediyorduk. laboratuvardaki proje oturumlarının süre kısıtlamasından bahsettik ve bölümün bilgisayar lablarının kapanma saatlerindeki sorunlarımızı anlattık. e hadi o zaman tolga hocaya** gidelim dedi. a bloktaki sınıftan çıktık, d bloğa tolga hocanın yanına hep beraber gidiyoruz. bakın şunları şunları diyelim, sen şundan bahset ben bunu anlatayım tolga hocamız da bize eminim yardımcı olur diye plan yaparak hocanın yanına gittik. maalesef tolga hocayı bulamadık. neyse tekrar deneriz bir gün şansımızı diye ayrıldık. çağatay hocaya teşekkür ettik ilgisi için. aynı hafta içerisinde başka bir 17.30 dersi sonrası çağatay hoca bize, "e hadi bugün gidiyoruz dimi tolga hocaya?" diye sorduğunda (ben ve diğer arkadaşlarım çoktan unutmuştuk o haftaki sınav, ödev ve yetişmesi gereken raporlar ile uğraştığımız için) hayatımdaki en büyük dumurlardan birini yaşamıştım. o kadar işinin arasında bunu hatırlamıştı ve bu sefer gittiğimizde tolga hocayı bulmuştuk. tabi yolda giderken yine planlar, "bak sen şunu mutlaka de", "ben de şunu derim", "ama şunu mutlaka söyleyelim bu önemli" tarzı hatırlatmalarını ve yol göstericiliğini yapmıştı. bu anımız haricinde de çokça iyiliği dokunmuştur hepimize.

(fatih canatan hoca'nın (ben o hocadan hiç ders alamadım) taziye defteri için yazdığı yazı da ayrı bir hüzünlendirir.)

çok ince ruhlu bir insandır çağatay hoca. kendisi ile merak ettiğimiz farklı bir çok şey var ve onu daha çok tanımayı isterdik.
    hayatınızda her şey istediğiniz gibi olsun hocam.