• 1980 doğumlu türk resim sanatının genç ve çağdaş sanatçılarından birisidir. genç yaşına rağmen önemli sergilerde boy göstermiştir. ismi umut vaat eden ressamlar arasında anılmaktadır.

1980 - istanbul’da doğdu.
    1995/1998 - yıldız teknik üniversitesi serigrafi bölümü’nde, serigrafi, gravür, linol baskı,
    fotoğraf, grafik ve boya kimyası eğitimi aldı.
    1998/2002 - marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümü’nde eğitim gördü.
    prof.dr. erol eti atölyesinden birincilikle mezun oldu.
    2004 - özkan eroğlu’nun yazdığı, bütün çalışmalarını kapsayan, “görmek ve resimlerle ko-
    nuşmak” isimli kitabı yayınlandı.
    2004 - devrim erbil çağdaş sanat müzesi kolleksiyonuna bir yapıtı alındı.
    2004 - fransa’ya gitti. musée de louvre, musée d’orsay, center pompidou, musée picasso,
    musée monet, musée de rodin’de araştırma ve inceleme çalışmalarında bulundu.
    istanbul’da yaşıyor ve çalışmalarını kendi özel stüdyosunda sürdürüyor.

kişisel sergiler:

2002 – neyran sanat galerisi, istanbul
    2003 – artisan, istanbul (organizasyon: ertan mestçi)
    2003 – ümit yaşar sanat galerisi, istanbul
    2003 – ‘‘soyut – somut desenler’’ galeri vii sanat , istanbul
    2004 – artı sanat galerisi, ankara
    2004 – a sanat art gallery, istanbul
    2004 – as’art galeri, ankara
    2005 – art home sanat galerisi, istanbul

karma sergiler:

1999 – m.ü.g.s.f. desen sergisi, istanbul
    2002 – altunizade rotaract derneği karma sergisi, istanbul
    2002 – m.ü.g.s.f. karma sergi, istanbul
    2002 – i.ulusal mezuniyet sergisi ve sempozyumu, ankara
    2002 – beylerbeyi sarayı prof. dr. erol eti atölyesi sergisi, istanbul
    2002 – i.m.k.b. sergisi, istanbul
    2002 – m.ü.g.s.f. “istanbul asyakası” sergisi, istanbul
    2002 – as-art sanat galerisi, ankara
    2002 – neyran sanat galerisi, istanbul
    2003 – galeri vii sanat, istanbul
    2003 – ümit yaşar sanat galerisi, istanbul
    2003 – artisan sanat galerisi, istanbul
    2003 – as-art sanat galerisi, ankara
    2003 – artistanbul 2003 sanat fuarı, istanbul
    2003 – “kaleidoskop’’ a sanat art gallery, istanbul
    2004 – art home sanat galerisi, istanbul
    2004 – ‘‘figür-atak’’ nelli sanat galerisi, istanbul
    2004 – iso odakule çağdaş sanat sergisi, istanbul
    2004 – as’art galeri, ankara
    2004 – aladoğan art gallery-deniz feneri org.- aysa depremi yardım sergisi, istanbul
    2004 – cemal reşit rey konser salonu, “asya ağlıyor’’, istanbul

eserlerinin yer aldığı önemli kitap ve kataloglar:

-hacettepe üniversitesi i. ulusal mezuniyet sergisi ve sempozyumu, 2002, ankara
    -beylerbeyi sarayı prof. dr. erol eti atölyesi sergisi, 2002, istanbul
    -i.m.k.b. sergisi, 2002, istanbul
    -“istanbul asyakası’’ kitabı, m.ü.g.s.f. 2001 – 2002, istanbul
    -artistanbul 2003 sanat fuarı kataloğu, 2003, istanbul
    -“çağatay odabaş’’ a sanat art gallery, 2004 istanbul (186 sayfa)
    -figür-atak, sergi kitabı, nelli sanat galerisi, 2004, istanbul
    -art home sanat galerisi, "son algılar ve izler" kişisel sergi kataloğu, 2005, istanbul (24 sayfa)

ayrıca şuradan geçen yıl açmış olduğu kişisel sergisindeki yapıtları görülebilinir,
    http://www.lebriz.com/…_show.aspx?exhid=364&lang=tr veya
    http://www.lebriz.com/…p?showid=364&start=1&lang=tr
  • bir aralar çok sık figür alış verişi yaptığım şukela insan. koptuk tabi anca facebooktan "like this" falan.
  • hıncal uluç'un tavsiyesi üzerine takibe aldığım, genç kuşak ressamlarımızdan en özgün ve umut vadedeni. ancak el yakıyor tabloları.
  • kendisinin ve eserlerinin sıkı takipçisi olduğum, son eserlerini pointilist teknik ile yapan sanatçıdır. pointilist tekniğin ülkemizdeki temsilcisidir de diyebiliriz. bu teknikten önce soyut ve figüratif çalışmalara önem vermiştir. neredeyse tüm sergileri bozlu art project'te gerçekleşir.
    eserlerinden biri cem yılmaz gibi ünlü bir koleksiyonerin koleksiyonuna katılmıştır.

kendisi filmlerden çarpıcı sahneler seçip o sahneyi pointilist teknik ile işler. çocukluğundan beri ailesinin de teşviki ile birlikte film izlemeyi bir aşk haline getirmiştir ve muazzam bir film kültürü vardır.

herhangi bir sergisine gittiğiniz zaman sorularınızı sıkılmadan cevaplar, hatta siz soru sormasanız da eserlerinin hikayelerini anlatmaktan hiç çekinmez.
    bana kalırsa ülkenin en umut vaad eden sanatçılarından biridir.
  • ılgi cekici veya yaratici oldugunu dusunmedigim kitsch bir ressam. yetenekli bir cizer
  • sinema filmlerinden bir kareyi alıp bunu noktalamak sureti ile tabloya dönüştürüyor. ünlüler eserlerini koleksiyonuna dahil etmiş. gençken eserleri prim yapanlardan. en büyük becerisi yaptığı sanatından ziyade bu çevrede isim yapmış olması bence. 1000 nokta atışı yapmadan önce eserin önünden kalkmıyormuş bunu da parmağına taktığı bir sayaç ile yapıyormuş.

twitterda birisi asıl işi asistanlarına yaptırdığını söylemiş, zaten bir röpartajında da kendisi bunu ifade ediyor.

yaptıkları duvarımda olsun isteyebilirim ama yaratıcılık derseniz orada dururum. şimdi telefonlarda falan bir sürü uygulama var. sanatçı onlardan farkını ortaya koymalı. tamam ben renkleri belirledim bu da fotoğraf şimdi boyayın dersen olmaz. boyama kitapları misali. gerçi onlarda bile çocuklar yaratıcılıklarını çizilmiş kalıplara rağmen gösteriyorlar.

röportajındaki can alıcı nokta şu:

“-son sorum: “en büyük tutkun sinema mı görsel sanatlar mı? birini seçmek zorundasın!”

-sinemayla besleniyorum, pratiğim sanat... biriyle hayal dünyamı güçlendiriyorum, diğeriyle hayallerimi anlatıyorum.”

hangi hayalini anlattigini anlayamadim filmdeki ayni kareyi ifadeyi bozmadan koyuyorsun.

belki ilerde yaptığı işi anlayıp bu yazdıklarımdan utanırım. ama şimdiki hissiyatım aynen bu.
  • foto gercekci ressamların eserlerinin dahi sanat olarak pek makbul sayılmadıgı bir dünyada eserlerine sanat eseri demek biraz zor.
  • ikea'da satılan renkli boncuklar var. önce bir tablaya dizip, sonra üstünden ütüyle geçiyorsun ve boncuklar birleşip bir resim oluşturuyor.
    (bkz: hama boncuk)
    oğlumla genelde piksel piksel küçük görseller yapıyorduk. bunun internette fotoğrafları boncuk sistemine çeviren programı kesin vardır dedim ve bingo!
    beadifier
    aklıma ilk bu arkadaş geldi. ama helal olsun adam iyi pazarlamış kendisini.
  • çok sevimli insan. ama yaptığı sanat değil. evet tam anlamıyla contemporary sanatcısı.
hesabın var mı? giriş yap