şükela:  tümü | bugün
 • bugün istanbul kültür üniversitesi'nde verdiği sevgi ve etik konferansına katıldığım doçent doktor. iki dönemdir dersini* dersler çakıştığı için alamadım, ama seneye kesin alacağım. o kadar sevimli bir insan ve o kadar güzel konuşuyor ki, insan zevk alıyor resmen dinlerken.

  1965 yılında izmir’de doğdu. orta okulu özel türk lisesinde, lise eğitimimi ise izmir atatürk lisesinde bitirdikten sonra ege üniversitesi tıp fakültesinden 1990 yılında mezun oldu.

  4 yıl süreyle pratisyen hekim olarak değişik yerlerde devlet hizmeti görevimi tamamladıktan sonra 1994 yılında ege üniversitesi tıp fakültesi deontoloji ve tıp tarihi anabilim dalında göreve başlayarak, 1998 yılında aynı bölümde uzman, 1999 yılında ise yardımcı doçent unvanı aldı. 2010 yılında tıp tarihi ve etik anabilim dalında doçent oldu.

  akademik çalışma alanı olarak tıp tarihi ve tıp etiğini merkez alarak çeşitli toplantılara katıldı. dr. üstün’ün paramedikal ve medikal anlamda çeşitli dergilerde yayınlanmış 153 tane makalesi, uluslararası dergilerde 6 makalesi, ulusal dergilerde 33 makalesi, editörlüğü üstlendiği tıbbiyeli (iyi insan-iyi hekim) isimli bir kitabı mevcuttur.
 • (bkz: tabudeviren)
 • son köşe yazılarından birinde, bugünlerde sıkça gündeme gelen hayvan hakları kanunu çalışmalarını etik bakış açısıyla ele almış profesör.

  hayvan hakları kanunu bütünsel olmalı