şükela:  tümü | bugün
 • 1968 doğumlu polisiye roman yazarıdır."başkomiser galip" ana karakteri çevresinde romanlarını kurgular. beyoğlu çıkmazı,şarkılar susunca ,beni yavaş öldür ve kadıköy cinayetleri isimli 4 romanı vardır.
 • yeni bir kitap yazsada okusak dediğim yazar.
 • kendisiyle tanışmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki çok tatlı bir adam. kendini çok iyi ifade ediyor.

  edit :ayrıca en sevdiği kitabının da kadıköy cinayetleri olduğunu söyledi.
 • türkiye polisiye yazarları birliği üyesi de olan yazar.

  söz konusu birliği;

  avrupa’da olduğu gibi, ülkemizde de böyle bir birliğin kurulması çok sevindirici ve bir o kadar da heyecan verici! bilindiği gibi, ülkemizde polisiye edebiyat 1990’lardan sonra büyük bir ivme kazandı. o zamana kadar, polisiye edebiyat, eleştirmenler tarafından hep hor görülmüştü. kaldı ki, polisiye yazan yazarlarımız bile, polisiye yazmaktan utandıkları için takma isimler kullanırdı. rüzgar artık tersine döndü. göğsünü gererek polisiye yazarı olduğun söyleyen ve bundan büyük gurur duyan yazarlarımız var. ülkemizde kara hafta gibi dünyadaki polisiye yazarları buluşturan önemli bir etkinlik yapılıyor. her yıl polisiye roman ödülü veriliyor. bazı üniversitelerimizin edebiyat bölümlerinde polisiye roman dersi okutuluyor. şimdiler de ise, polisiye yazarları olarak, ileriye doğru bir adım daha attık, bir çatı altında toplanarak kenetlendik. birliğimizin planlı ve verimli çalışmaları, düzenleyeceği etkinlikler sayesinde, ‘yerli polisiye iyi değildir’ gibi üzerimize yapışmış kötü imajını silerek polisiyenin hak ettiği yere kavuşmasını, okurların yerli polisiyeyi sevmesini ve kitaplarımızın kitapevlerinin raflarında daha çok yer bulmasını amaçlıyoruz. bu rüzgarın zamanla yurtdışına doğru eseceğine ve yurt dışı piyasalar da tanınacağımıza, eserlerimizin satılabilir hale geleceğine inanıyorum.

  şeklinde tanımlamaktadır.

  (bkz: türkiye polisiye yazarları birliği)
 • ilk entry'deki 4 romana ek olarak doktor ceyda'yı kim öldürdü adında başkomiser galip hikayeleri ve moda cinayetleri adlı bir romanı daha vardır. kadıköy cinayetleri dünya kitap'tan ödüllüdür.