şükela:  tümü | bugün soru sor
 • işçi partisi'nin ve ergekenekon terör örgütü'nün gençlik yapılanması olarak bilinen türkiye gençlik birliği'nin yeni başkanı.
  görevini çakma doğu perinçek ilker yücel'den devralan çiçeği burnunda başkan cengiz, "türkiye, eylem nedir bizden görecek" demiş. demek ki yine sempozyuma, konuşmaya, konferansa gelen birilerini üniversitelerden kovacaklar, yine ortalığı savaş alanına çevirecekler.

  bu gerici ve yobaz kafa ile daha çok silivri yollarını aşındırırlar.
 • hakkında şöyle ilginç bir haber yapıldı geçenlerde:

  başbakan erdoğan tgb'nin yeni genel başkanı hakkında neler söyledi

  son dönemde yaptıkları eylemlerle adını duyuran türkiye gençlik birliği’nde (tgb) bayrak değişimi gerçekleşti. ilker yücel’in aydınlık gazetesi genel yayın yönetmenliği koltuğuna oturmasıyla, tgb’nin yeni genel başkanı çağdaş cengiz oldu.

  1987 doğumlu tgb genel başkanı çağdaş cengiz’i, türkiye bundan 8 sene önce günlerce tartışmıştı. hatta başbakan erdoğan bile kendisiyle ilgili bir demeç vermiş; meclis’te adını dahi anmıştı.

  nasıl mı?

  tarih: 25 mayıs 2005.

  yer: muğla

  milas anadolu lisesi’nde bir şiir günü düzenlendi. dönemin kaymakamı hulusi doğan, ilçe milli eğitim müdürü arslan ersoy, anadolu lisesi müdürü ibrahim durmaz ile yaklaşık 200 kişi dinletiyi izledi. sunuculuk görevini ise, daha önce milas tiyatro şenliği'nde 'en iyi oyuncu' ödülünü alan son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki bir genç üstlenmişti.

  o genç öğrenci, bugün tgb’nin genel başkanı çağdaş cengiz’di.

  okulda arkadaşlarını anonsla sahneye davet eden cengiz, bu organizasyonun öğrenciler tarafından hazırlanmasına karşın kendi istedikleri şiirleri okuyamadıklarını söyledi. cengiz, "bizim şiirlerimiz bu kadar değil, susturulduk. ama yine de size bir tane okuyacağım" dedikten sonra, nâzım hikmet'in 'vatan haini' adlı şiirini okudu. bu sırada seyircilerin arasında birkaç kişi, öğrenciyi ayakta alkışladı. okul müdürü durmaz, şiirin programda olmadığını söyleyerek tepki gösterdi. şiirin bitmesini bekleyen kaymakam doğan ise salonu terk etmek üzereyken korumalarına, polis çağrılması ve lise öğrencisi çağdaş cengiz’in emniyet müdürlüğü'nde ifadesinin alınması talimatını verdi. çağdaş cengiz davetlilerin gözü önünde apar topar milas emniyet müdürlüğü'ne götürüldü.

  liseli çağdaş cengiz üç saat sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

  bu olay türkiye’de günlerce tartışıldı.

  başbakan: “ben de onun gibi şiir okudum”

  o günlerde…

  başbakan recep tayyip erdoğan, kazakistan ziyaretinde gazetecilerin bu konudaki sorularını yanıtladı.

  17 yaşındaki çağdaş cengiz’in nazım hikmet'in bir şiirini okuduğu tören sonrasında gözaltına alındığı anımsatılarak yöneltilen, “siz de şiir okumuştunuz. bu ne kadar sürecek?” sorusu üzerine erdoğan, “inşallah fazla sürmez. alışacaklar herhalde. sürdürmemeye alışacaklar” dedi.

  aynı gazetecinin, “nazım hikmet'in şiirlerine nasıl bakmak gerekir”, sorusunu da erdoğan, şöyle cevaplandırdı:

  “siz benim şiirime nasıl baktıysanız, ona da öyle bakın işte. ben, sadece, aynen o genç gibi şiiri okuyandım. bu tür şeyleri doğru bulmamız mümkün değil. kaldı ki kopenhag siyasi kriterleriyle bu işler artık ortadan kalktı. bu konularda daha da ileri şeyler söylüyoruz. fakat bazen, bazı şeyler, nedense adamına göre oluyor, bu da bizi üzmektedir”

  evet…

  nazım hikmet şiiri okuduğu için lise yıllarında gözaltına alınan ve başbakan erdoğan’ın hakkında demeç verdiği o genç, bugün tgb’nin yeni genel başkanı oldu.

  odatv.com

  kaynak: http://www.odatv.com/…inda-neler-soyledi-1203131200
 • an itibari ile ulusal kanala çıkarak gezi olayları hakkında konuşacak olan türkiye gençlik birliği başkanıdır. yaşı genç, başarılı ve kararlı bir arkadaştır. türkiye'de onun gibi örnek, vatansever, devrimci gençlere ihtiyaç vardır.
 • habervaktim.com sitesi hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulunan, ironi yönü kuvvetli gençtir.

  http://tgb.gen.tr/…/9731-yandas-basina-cevabimizdir
 • "asker ve halk el ele olursa devrim olur" derken darbeyi kast edecek kadar salak ve kafatasci degildir, tifil hic degildir.
 • gözaltına alındı.

  korktukları herkesi böyle gözaltına alacaklarsa, daha çok işleri var demektir.
 • gözaltına alınırken kelepçeli ellerini kaldırarak "senin zorbalığın bize sökmez" diyen tgb başkanı.
 • tarihe not dusmek lazim:

  eger basina bisey gelmez ise, onumuzdeki 10 sene icinde cok farkli yerlere gelecegini dusundugum saglam duran genc.
 • (bkz: atarli ergen)