şükela:  tümü | bugün
  • bodrum'u parsellemiş inşaat şirketi. bodrum'un her yerinde inşaatlar yapıyorlar. alaattin çakıcı'ya ait olduğuna dair söylentiler var.
  • çalışanlarına değer vermeyen, patronun kafasına göre işten adam çıkardığı, bunu da genelde sebepsiz ve nedensiz gerçekleştiren şirket (holding). bir holding patronu düşününki, periyodik olarak gelip şirketten kafasına göre eleman atıyor (bu temizlikçi de olabiliyor, müdür de) ve kendi ailesi dahil bunu neden yaptığını kimse çözemiyor. (geçmişte bir travması olması muhtemeldir) kurumsallığını yidiğimin, tekel bayii bile bunlardan daha kurumsaldır. sayısını unuttuğum bir sürü arkadaşım ansızın kıçına tekme yedi. bu şirkette yeni işe başlayıp, kapağı sağlam yere attım diye düşünen arkadaşlara tavsiyem; pozisyonunuz ne olursa olsun öyle uzun uzadıya hayaller kurmayın, maaşınızdaki sıfırlara güvenip kredi çekmeyin, ev, araba taksitine girmeyin! genel müdür dahi olsanız çalıştığınız sürece birikiminizi yapın ki ansızın götünüz açıkta kalmasın. holding girişine "bir gün herkes işten atılmayı tadacaktır" yazılsa cuk oturur.

    öte yandan bu şirket iyi bir ego kırıcıdır. bilmem nereden müdür olarak sizi transfer edip, bol sıfırlı bir maaş verirler, üç ay sonra ağa gelip, maraba gibi kıçınıza tekmeyi basar, dımdızlak ortada kalırsınız.