şükela:  tümü | bugün
249 entry daha
  • güvensizliktir efendim gerisi peşinden gelir stres kaygı anksiyete
  • her boku en iyi ben bilirim sanmak yani cahil olup da kendini alim sanmak.

bugün kadın yolun ortasında araba beni eziyordu diye bağırıp çağırıyordu hayvan bunlar diyordu, orda yayaya kırmızı ışık yanıyordu ama
  • sosyal medya bağımlılığı,yalnız kalamamak,gösteriş için tüketme,sürünün içinde güvenli hissetme,olmadığın kişi gibi davranma(-mış gibi yapma),kompleksler ki bundan dolayı herkes çok alıngan-gergin,kendini sevmeme ya da kendine saygı duymama(ki bundan dolayı başkalarına da saygı duymuyor) ve hubris sendromu.
    hubris sendromu tanısı koyabilmek için aşağıdaki sayılan 14 dört bulgudan, 3 veya daha fazlası bir liderde mevcutsa; o kişi hasta demektir,

dünyayı, güç kullanımı yoluyla kendini yücelteceği bir yer olarak görür.

öncelikle kişisel imajını geliştirmek amaçlı hareket etme eğilimi vardır.

görüntüsü ve ifadeleri ile orantısız bir endişe içindedir.

mevcut faaliyetleri ile ilgili konuşurken, bir mesih gibi yücelme eğilimi taşır.

kendisini ulus veya kuruluşla bir tutar.

konuşmalarında kraliyet ailesine özgü bir “biz” ifadesi kullanır.

aşırı özgüven gösterir.

kendisi için öteki olan grubu açıkça hor görür.

diğer insanlar ya da iş arkadaşları gibi sıradan bir mahkemeye değil de sadece tarih ya da tanrı gibi bir üst iradeye karşı hesap verebilir olduğu duygusunu taşır.

o üst iradenin yargılamasında, haklı olacağına dair sarsılmaz inancı vardır.

gerçeklik ile bağı kopmuştur.

pervasız, tezcanlı, vesveseli, huzursuzdur, dürtüsel eylemler sergiler.

uygulamaların, sonuç ve maliyetlerinin dikkate alınmasını önlemek için, uygulamalarını ahlak, dürüstlük hakkında “geniş tasavvurlarına” dayandırır.

aşırı özgüven, işlerin ters gidebileceği düşüncesinden yoksun, uygunsuz politikalar oluşturmasına neden olur.

edit:network olayını yanlış anlamak.çok insan tanıyıp herkesle vıcık vıcık ilişki halinde olma değildir.yetkinlik,güç ve karakter olarak size kapı açabilecek ya da vakit geçirdiğinizde kaliteli paylaşım yapabileceğiniz,mental olarak birbirinizi besleyebileceğiniz insanlardan oluşur.yoksa gerisi çöptür,konu mankeni gibi hayatınızda yer kaplar vasıfsızdır.arkadaş-dost değildir çıkar ilişkileri olduğu sürece vardır.modernim,dindarım,demokratım veya komünistim etiketi altında yaptığınız ya da yaşadığınız hayatı kamüfle etme çabalarına girmeyin herkes kimin ne olduğunu biliyor sadece işime yarar belki diye çevresinde bulunduruyor.onun dışındakiler dumanlı kafasıyla anı yaşıyor.
  • pr
  • prenses sendromu.

açacak olursak,

herşeyin en iyisine, ilginin en üst seviyesine sahip olmak isteyen insanlar.
  • öğrenilmiş çaresizlik.
  • gösteriş budalalığıdır.
505 entry daha