şükela:  tümü | bugün soru sor
  • değil çift anadal yapmak, üniversiteyi kıl payı bitirmiş. link

gpa 2.08 ama linkedin'de çift anadalla birlikte ortalamasıyla da oynamış link

450 tl'ye danışmanlık veriyormuş link
    1000 tl'ye danışman link
    psikolog olarak kahvaltıya katılma 2.500 tl link

insanların güvenini suistimal edenlere çok kızıyormuş: 2 yılda 39 seminer vermiş, eğitim adı altında buluşanlara ve kişisel seans verenlere inanamıyormuş, yine "ben bir psikologum" diye başlıyor açıklaması link

bir psikolog olarak birçok çocuğa ve ailesine danışmanlık yapmış, bu konuda yaptıklarında kimsenin eleştirisini kabul etmiyormuş (bir psikolog olarak en iyi o bilir)

psikologmuş, klinik psikologmuş hatta link

instagram'dan şipşak tanı koymalar link

biri ingilizce biri türkçe olan sosyoloji diplomasını psikoloji ve sosyoloji olarak pazarlamak link

o konuşur, başkaları konuşamaz. herkesten üstün

"yorum yapmak size düşmez çünkü psikolog olan benim" link

"şişkoooo şişkoooo şişkoooooo" link

hakaretler, hakaretler link link link

"türk insanının sorunu her şeyi çok bildiğini sanıyor olması"

adli tıpta cem garipoğlu'nun dosyasıyla da o ilgilenmiş. link

ankara'da seminerlerde link

başka birisiymiş gibi davranmak şizofreniymiş

"(...) neyin komplexi bu? çokmu ezdiler sizi? hayatınızdan mı mutsuzsunuz? gidin intihar filan edin (..)" link
    (bkz: türk ceza kanunu madde 84)

sahte diplomalı biri daha
    (bkz: zafer akıncı)

edit: (bkz: arda için yardım topluyoruz)
  • allah seni kahretmesin çağla kız bu ne : "zamanında adli tıpta dosyasıyla ilgilenmiş bir psikolog olarak diyebilirim ki cem garipoglu intihar ederek ucuz kurtuldu"
    ulan bu nasıl bir hayal dünyası nasıl bir hırs nasıl bir motivasyon. sen o diploma ortalamanla adli tıptaki dosyayı ancak bir odadan öbürüne götürecek kadar ilgilenebilirsin çağla
  • dava acma planlari yaparken, bana gerek kalmadan hak ettigini bulan kadin.
    kendisini tanimam, etmem, takip etmem. ınstagramda kesfette siklikla hamile ciplak karni karsima ciktigi icin goruyordum. bir gun sapittirarak takipcileriyle paylastigi bir yaziya denk geldim. benim sarteller atti tabi. zira kim olursa olsun haksizliga razi gelememek ve sivri dilimle ortamda iyice sivrilmek gibi bir huyum vardir.
    hemen yorum yaptim ve aninda sahis ve takipcileri tarafindan linc edilmeye baslandim. ben a demisken hanfendi bakin bakin b dedi diyerek takipcilerini de guzelce etkisi altina alarak yuzlerce yorum dosetti sahsima.
    aman allahim ne yorumlar ne yorumlar. hakaretler, kufurler. ozelden atilan mesajlarda cabasi tabiki.
    anneligime dahi dil uzatacak kadar adilestiler. evlatlarimin tecavuze ugramasini, sapiklarin icinde kalmalarini bile temenni ettiler. o kadar cirkin iftiralarda bulundular ki karsimdakilerin birer kadin, birer anne olduguna inanmak dahi istemedim.
    ılk basta cevap yazdim hepsine ama baktim ki bosa kurek cekiyorum. sessiz kalmayi tercih ettim. yorumunu ismimi etiketleyerek yazan herkesin yorumunu print screen yaptim, kaydettim.
    hemen avukatima gosterdim ve dava acmam halinde sonucun ne olacagini sordum. %100 davayi hatta davalari kazanacagimi ogrendim.
    henuz dava acamamisken bu hadise parlak verdi.
    bir yorumumda "insallah hak ettigini bulursun" yazmistim. ve iste sanirim "alma mazlumun ahini cikar aheste aheste" hadisesi vukuu bulmus oldu.
    kendisinin hamileliginin 8.ayinda olusu vs vs beni zerre kadar dusundurmuyor. zira bana o yorumlari yaparken benim hamile olup olmadigimi o dusunmedi. 2.5 ve 3.5 yasindaki cocuklarima beddua edecek kadar merhametsiz bir kadina asla acimam.
    umuyorum ki tez vakit cezasini alir ve hapishanede ona da psikologluk yaparlar.
  • 7/24 yorum kovalasın diye kapıya tasmasını bağladığı maaşlı trol bile zeka belirtisi gösteremiyor.

beden sağlığı akıl-vücut-ruh gibi nazik bir 3 lü denge üstüne kurulmuştur sevgili ayştayn. bir psikolog yeri geldiğinde beyin cerrahının beyni açsa düzeltemeyeceği arızaları terapiyle giderebilir. ya da tam tersi bozulmuş bir psikoloji size çeşitli arızalar musallat edebilir. hiç mi freud okumadınız diyeceğim ama pardon sen sosyoloji mezunuydun di mi?
  • iddialar doğruysa eğer, yani psikolog olmadığı halde insanları bu şekilde suistimal etmişse, kapatalım gidelim ülkeyi.
    kadının uzmanıyım dediği alanlar çok riskli, çok sakıncalı alanlar. lohusa bunalımı, anne bebek ilişkisi, eş ilişkisi vs öyle iki seminere gittim, prima da bana güveniyor, bebek maması yüzüyüm ben, saksı değilim, en iyisin ben bilirimle çözülebilecek şeyler değil.
    bir yazışmasını gördüm internete konan, bir anne bebeğini doğumunun 9. gününde kaybetmiş, aradan 1 yıl geçmiş, çok içten bir şekilde bu kadına duygularını dökmüş, yazdığı birkaç cümle ile bile belli ağır travma geçirdiği. o iki üç cümleyle bile kadına sımsıkı sarılmak istiyor insan. ama bu "psikolog" arkadaş "size terapi uygulamam gerek, yüzyüze şu kadar maille bu kadar" yazıp göndermiş, olanca duygusuzluğu ile. içi bile titrememiş belli. bu vicdansızlık işte. bu kötülük. gerçekten psikolog olsa da böyle duygusuz yaklaşsa, amenna, işini layıkıyla yapıyor dersin. ama kimbilir bilmediği bir mesleği uygularken nasıl hasarlar verecek o ağır travmaların üzerine... işte bu salt kötülük. yoksa bir psikolog nasıl başkasına şişko der, benim kocam zengin ve yakışıklı çatlayın der vs tartışmaları lüzumsuz. seviyeyle ilgili çünkü bunlar. seviyen yoksa dersin, ne ki yani.
    geçenlerde de meleklerle yaşıyorum diyen bir kadını öldürdü "danışan"ı. e kardeşim 3 kez görüşmüşsün kadınla, madem o kadar ustasın bu konularda, anlamadın mı kadının yaşadığı travmayı, korkmadın mı? ben bunu gerçekten eğitim almış birisine yönlendireyim de mi demedin? az da değil seans paraları bu işlerin, onu farkettim. bu diplomasız sosyolog mail üzerinden terapi yaparsa 118 tl alıyormuş mesela. mail üzerinden terapi????

korkmuyorlar demek ki azizim.

korku demişken ve konuyla ilgiliyken, bir sözüm de akılları fikirleri socialmom gibi instagramda takipçi kasmak olan blogger ve instamomlara gelsin.

kardeş siz çocuğunuzla ne zaman ilgileniyorsunuz gerçekten? ne zaman baksam ya foto atıyorsunuz, ya foto altında akıl fikir dağıtıyorsunuz, ya takipçiyle kavga edip ürün tanıtım yapıyorsunuz. bu gözler para veriyorlar diye cips fabrikası tanıtımına gidip "ben oğluşuma yedirmem ama çok sağlıklı yapıyorlar" diyenini de gördü. para bu kadar mı kıymetli?

socialmom gibi çocuklarının boy boy fotoğraflarını paylaşıyorlar, sırf tanıtım parası alınıyor diye çocuk hangi okula gidiyor, hangi saatte hangi kursta hangi hocanın dersinde, hangi parkta hangi salıncakta sallanıyor, hepsi paylaşılıyor. çocuğun rızası olmadan yapılan bu paylaşımların çocuk haklarına aykırı olmasını geçtim, korkmuyor musunuz da?

ben işe başladığım gün profil fotoğrafımda oğlumla olan pozumu değiştirdim, 200 bin takipçisi olan instamomlar, bloggerlar mahalle muhtarlarından aldıkları ikametgahlarla kimlik numaralarını paylaşacaklar yakında. tamam ben biraz fazla paranoyak davranıyorum da siz de fazla mı rahatsınız acaba?

bak socialmoma takıntı yapmış birisi belli ki, gece gündüz kadınla ilgili paylaşım yapıyor. ben olsam üç buçuk atardım çoluğum çocuğumun her şeyini ortaya sermişken!
    gerçekten blogger annelere bir gün sormak istiyorum, çocuğunuzun ihlal ettiğiniz haklarına değiyor mu aldığı para diye.
  • hala akıllanmadığı, başına gelenden hiçbir ders çıkartmadığı çok belli.

nereden mi belli, kiraladığı paralı askerlerine günün belli vakitlerinde başlığına yok bu kadına haksızlık ediliyor, yok kendisine komplo kurulduğunu düşünüyorum tarzı entryler yazdırmasından tabi ki.

yukarıda 300 küsur entry var, yarısında söylediği yalanlar belgelenmiş, biri çıkıyor hala komplo diyor.

ya paralı askersin ya da çok safsın yazar kardeş, ötesi yok çünkü.
  • deliler gibi okuyorsun di mi bu başlığı?

bilmeyen varsa duysun bebeği ölmüş anneye online seans fiyatı veren, down sendromlu çocuklara terapi yapan, kilolu insanlara “git intihar et şişko” diye mesaj atan, üniversitelerde paneller düzenleyen “sahte psikolog”dur kendisi.

sorarım size, çocuğunuz hasta olduğunda götürdüğünüz, çocuğunuza tedavi uygulayan doktorun sahte olduğunu öğrenseniz ne hissederdiniz? şimdi bu kadının terapi verdiği çocukların, kadınların aldığı psikolojik hasar ne olacak?
  • yargılanırsa "diplomam yokken varmış gibi davranmayı büyüklerimizden öğrendim" diyerek savunma yapmasını önerdiğim kişidir.
  • benim anlamadığım sen koskoca primasın.
    kadın çatır çatır senin ticari itibarını zedelemiş.
    tamam bitti biz zaten çalışmayı kestik diye çıkıyorsun işin içinden.
    inşallah o sitenize girdiğiniz bebek beslenmesi vs. fikirlerini çakma diyetisyenlerden, bebek bezlerinizin yapımını çakma bilim adamlarından almıyorsunuz. şimdi gel de inan. (bkz: prima)

tanım: bir çavla psikolog. ben psikolog olarak... neyse.

debe editi: (bkz: minik eymen'e yardım ediyoruz kampanyası) çavlacım okuyorsan bir psikolog olarak yardım edersin artık sen de. hani bebekler, çocuklar falan. instagramda paylaşarak değil de, direkt para olarak alalım yalnız, biz reklam üzerinden çalışmıyoruz, prensibimiz değil. sevgiler canım.
  • bu şey değil mi ya, sahte diplomayla keriz söğüşleyen, değil psikolog, hastabakıcı olarak bile çalışabilecek birikime sahip olmayan, instagram’da çocuğu ile like avına çıkan şahıs?