şükela:  tümü | bugün
973 entry daha
  • kendisi bir psikolog değil ve evde dereceyle bitirilmiş 4 yıllık psikoloji diploması var iken kendisinin konuşmaya ve meslek etiketini kullanmaya hakkı yok. diploma konuşsa yeridir. bir dur sen bilmezsin burada eğitimli gerçek psikologlar var, bebekler konusunda önemli konuları psikologlar konuşabilir demek istediğim kadın. imrenerek baktığı meslek tarafından linç edilmesi doğal. umarım vicdan azabı çeker yıllarca.

kendisini psikolog olarak görmek istiyorsa gidip üniversite sınavına tekrar çalışsın. tpd tarafından akreditasyonu yapılmış bir psikoloji bölümüne girsin. mezun olduğunu söylediği üniversite akreditasyonludur ama ablamız 2.08 ile mezun olduğu için değil çift anadal, bölümün kapısına zamanında imrenerek bakmıştır. mezun olduktan sonra özel eğitimlerde kendi işi harici her şeyi yaptıktan, kuş kadar maaşla geçindikten sonra biriktirdiği paraları eğitimlere harcasın. malum psikoloji mezunu olunca donanımsız oluyorsunuz. ben kız arkadaşımla birlikte yıllardır kaç eğitime gittim bilmiyorum, kaç şehre gidip kaç gün akşama kadar bekledim hatırlamıyorum ama yine de eğitimleri yetersiz görüyor. mmpi, wisc-iv, çocuk testleri, denver, bdt gibi eğitimler ciddi eğitimlerdir ve mezun olduktan sonra en kötü 6 ayını ayırmanız gerekli. her psikolog zengin olmadığı için sadece 1-2 eğitim alıp kendi işini yapmamayı kabul eden nice psikologlar gördü bu gözler. kendisi bunları yapmış mı acaba?

kendisi çocuklarla ilgili konuşabilir. ancak sadece anne olduğu için konuşabilir. dışarıda falan gidip anlatabilir anneliğinin nasıl geçtiğini. onun dışında kendini gerçek bir psikolog sanarak seminer vermek suçtur. tpd'nin ne olduğunu dava açılana kadar bildiğini de zannetmiyorum. kendisine tavsiyem 6 yıllık klinik psikologlara kendini emanet etmesi. yüksek lisans okumasa da olur normal 2. sınıf psikoloji öğrencisi de paklayabilir* kendisini.