şükela:  tümü | bugün
  • aslı zafer çağlayan ve süleyman aslan dışında kimseye rüşvet vermedim ''benden de talep edilmedi'' diye devam eden reza zarrab beyanatı.

ekşi tribünlerde nasıl yankılanacak bilmiyorum zira koca bir sözlük reza'nın ''beyefendiye de rüşvet verdim'' demesini bekliyordu.

benim anladığım tayyip erdoğan ambargonun delinmesini onaylamış (zaten bunu reza da söyledi tayyip erdoğan da reddetmiyor. hatta şöyle ki son zamanlarda seyrettiğim tüm açık oturumlarda akp kurmayları ''amerika'nın ambargosunu deldiysek deldik kime ne?'' diyor. daha bir tanesi çıkıp da ''iddialar yalandır'' demedi. ) ama bireysel olarak bi çıkar gözetmemiş. öte taraftan burada durumu fırsat bilen bazı bürokrat ve bakanlar nemalanmış.

not: cüneyt özdemir'in canlı yayınının sonuna yetiştim. orada bunları söylüyordu. öncesinde başka şeyler söyledi ve bağlam değiştiyse kusura bakmayın.

edit: kaynak

video uçar falan yazılı olarak birebir yazıyorum cüneyt özdemir'in dediğini.

''savcı anlatırken adım adım adım adım geldi bazı şeyleri kayda geçirdi son şey soruları da sona sakladı. dedi ki rüşvet konusunda siz zafer çağlayan'a ve süleyman aslan'a para verdiğinizi söylüyorsunuz başka kimseye rüşvet verdiniz mi diye sordu. rıza sarraf da hayır kesinlikle dedi. savcı dedi ki neden vermediniz dedi. rıza sarraf dedi ki türkiye'nin ekonomi bakanına rüşvet veriyordum bankanın genel müdürüne veriyordum onun dışında niye kimseye vereyim ki dedi. bu da bir salonda böyle şey oldu (salon şaşırmış onu anlatıyor). ve sonra şunu ekledi. açık söyleyeyim dedi benden de hiçkimse talep etmedi dedi. savcı dedi ki hakan atilla senden rüşvet istedi mi ya da verdin mi? hayır vermedim dedi benden de talep etmedi dedi''

parantez içi hariç hepsi birebir cüneyt özdemir'in aktardıklarıdır. gidin dinleyin sonra linç edin.

edit 2: katie zavadski isimli yabancı gazeteci ise konuyla alakalı şu tweet'i atarak sadece halkbank için geçerli olduğunu söylemiş.
    https://twitter.com/…dski/status/936285915022020608

iyi de zafer çağlayan halkbank çalışanı değil ?
  • soru sadece halkbank ile ilgili. bakandan bağladığım için gerek görmedim aşağıdakilere de demeye getiriyor. cash to yukarıhalen titremeye devam edebilir.
  • zafer çağlayan'ın yüzde 50 payın tamamını iç ettiği düşünülmüyor sanırım. ayrıca reza'nın, her işini rüşvetle gören bir adam olduğu biliniyor. birçok kişi unuttu sanırım, bu ülkede şerefli memurların olduğunu bize tekrardan hatırlatan memur teoman'ı.

(bkz: teoman coşkun dudak)
  • manipüle edilmiş zarrab açıklaması. zarrab bunu şu şekilde söyledi:
    "halkbank'ta çağlayan dışında kimseye rüşvet vermedim çünkü gerek yoktu" dedi.

yani dedi ki; ben zaten bankayı bakan sayesinde kendime bağladım, bankadan başka birisine rüşvet niye vereyim?

o bürokratlar istifa ederken şunu demişlerdi: https://www.youtube.com/watch?v=t6lpwce_i3i

he anam erdoğan'ın haberi olmadan sıçmaya gidemeyen bürokratlar bakanlar falan erdoğan'a rağmen ambargo deldi. oğlum siz herkesi kendiniz gibi gerzek sanıyorsunuz heralde.
  • hiçbir tweette yer almayan ifade.

tipik bir aktroll zırvası gibi duruyor.
  • bence söz konusu rüşvet ilgili beylere saat koleksiyoncusu kişi tarafından dağıtılmıştır. zira 50 milyon euro, 7 milyon dolar ve 2,5 milyon lira tek bir kişiye verilecek meblağ değil.

bir reza zarrab iddiasıdır.