şükela:  tümü | bugün
 • bir diğer söyle mi de çaldırıp kapatmaktır.
  ayrıca eskiden çağrı cihazları* vardı, telefon ile şimdi hatırlamadığım bir numara aranır, çağrı cihazı nın numarası ve mesajınız bırakılırdı. böylece çağrı atmış olurdunuz...
 • cağrı isimli kimseyi herhangi bi yerden atma işleminin adı.
 • tutabilen biri olduktan sonra bir problem olmadığını düşündüğüm eylem..
 • çağrı sayısıyla "evet" ve-veya "hayır" ı şifreleyerek bir iletişim şekline dönüştürülebilen eylem.
 • bir de telefon rehberini baştan sona tarayanlar vardır ki çağrısına karşılık vermek istediğinizde meşgul sinyaliyle karşılaşır, deli olursunuz... üstelik bu kişi daha sonra gelip çağrı atmadınız diye serzenişte de bulunacaktır...
 • insanımızın modern mors alfabesi kullanım biçimidir. mesela bir çağrı öylesinedir, bir kaç çağrı önemli anlamlar ifade eder. bu işi sadece bizim milletimiz kullanır demek yanlış olur, çünkü elin adamı bunun programını yapmıştır efendim.
  tdialer diye bir symbian program vardır bu çağrı işlerini mesajlara dönüştürmek için. program iki telefonda kurulu ise birinde programa yazılan mesaj decode edilerek karşı tarafa belirli uzunlukta çağrılar olarak gider ve karşı taraftaki program bunları encode ederek mesaj haline dönüştürür. * var işte böyle bir hede buyurun linki; http://www.cepilan.com/vbb/showthread.php?t=2591 (symbian program olduğunu hatırlatalım. symbian işletim sistemi lazım)
 • türk insanı için bir nevi ara beni mesajı. ancak ufak bir problemimiz de vardır ortada; kontör eksilerdedir. eğer olumluysa kısa bir süre sonra diğeri tarafından aranır.
 • 1998 yılından önce hiç bir anlam ifade etmeyen terim.
 • şöyle bir huyum var çağrı atmakla ilgili. örneğin birine çağrı atmam gerekiyo. ne bilim kontorüm azdır falan, insanlık hali hep olucak şeyler bunlar. çağrıyı attıktan sonra, normal olarak bu kişinin beni geri araması gerekiyor ya. işte ben bu anlarda feci geriliyorum. telefonu kullanamamamamanını mamını maykrofonşov. evet ne diyordum kullanamamaya başlıyorum. yani o karşımdaki kişi her an arayacakmışta ben de yanlışlıkla kapatmaya basacakmışım gibi. ne bilim ben bazen böyle ikilemlerde kalıyorum.

  telefonla ilgili bir diğer tedirginliğim ise şu şekilde. mesela birini arıyorum. e hep çağrı atıcak halim yok. arada kontorüm falan oluyor. 'dur lan bu sefer de ben arıyayım' diyorum. içimden öyle geliyor o an. neyse. getiriyorum ismini telefonumun ekranına basıyorum yeşil tuşa. o anda aradığım kişi şu anda telefonunu görmüyor oluyor ya. işte o anda kahır bela diyesim geliyor hep. çaldırıyorum çaldırıyorum açan yok. o anda kapatsam, karşı taraf ekranında '1 cevapsız arama' şeysini görücek. bir bakıcak littleiv. dicek ya bu herif te dicek nasıl beleşçi bir insan dicek. yapıcak ben biliyorum. heh işte sırf bu olmasın diye hemen kapatıp bir kez daha arıyorum. gören desin ki 'aa litleiv beni 2 kez aramış (çaldırmamış) hemen geri döneyim'. böyle de psikopathuylarım yok değil.

  http://littleiv.blogspot.com/…09/12/ksa-ksa-25.html