şükela:  tümü | bugün
 • cocukluk doktorum ve cok tatli bir insan olan gulsen erhan'in oglu.comez bir politika meraklisi ve mulkiye hayrani oldugum yillarda kendisinden birseyler ogrenmistim.
 • ogrenci dostu kral insan. su ana kadar gordugum en beyin sınayıcı sınavı yapmıs sahsiyet. universiteyi liseye benzetmeye calisan ogretim uylerine karsı ayakta durabilen nadir hocalardan. tek eksigi fenerli olusu o kadar.
 • şu anda doç. dr. olan bu şahıs 1972 doğumlu olmasına rağmen şu 32 yıllık hayatına bakın neler sığdırmış:

  1993’te ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. aynı üniversitede, 1996’da uluslararası ilişkiler yüksek lisansını, “türk-amerikan ilişkilerinde afyon sorunu” başlıklı tezi savunarak tamamladı. 2000 yılında da, “osmanlı-amerikan siyasi ilişkileri” başlıklı teziyle, hacettepe üniversitesi tarih bölümünde doktor unvanını aldı. 2003’te siyasi tarih doçenti oldu.

  nisan 2000’den bu yana, ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümünde öğretim üyeliği yapan çağrı erhan, ankara üniversitesi siyasal bilgiler ve hukuk fakülteleri’nde, “osmanlı diplomasi tarihi”, “türk-amerikan ilişkileri”, “uygarlık tarihi”, “nato” ve “amerikan diplomasi tarihi” derslerini vermektedir.

  çağrı erhan, ekim 2000-kasım 2003 arasında ankara üniversitesi avrupa toplulukları araştırma ve uygulama merkezi müdür yardımcılığı görevini yapmıştır.

  öğretim hayatı sırasında, “sasakawa genç liderler yurtdışı bursu”, “israil hükümeti araştırma bursu” ve “türkiye bilimler akademisi yurtdışı doktora araştırma bursu”nu kazanan çağrı erhan, abd’de georgetown üniversitesi, ulusal arşivler ve kongre kütüphanesi, israil’de ise tel aviv üniversitesi moshe dayan ortadoğu ve afrika araştırmaları merkezi’nde çalışmalarda bulunmuştur.

  çağrı erhan’ın, “greek occupation of anatolia and adjoining territories, report of the interallied commission of inquiry”, sam, 2000; “american documents of greek occupation of anatolia”, sam, 2000; “beyaz savaş: türk-amerikan ilişkilerinde afyon sorunu”, bilgi, 1996; “türk-amerikan ilişkilerinin tarihsel kökenleri”, imge, 2001; “yunan toplumunda yahudi düşmanlığı”,saemk, 2002; “turkish-israeli relations in historical perspective”, frank cass, 2003; “yaşayan lozan”, kültür bakanlığı, 2003; “turkish-american relations: 200 years of convergence and divergence”, frank cass, 2003, başlıklı kitapları ve siyasi tarih, türk-amerikan ilişkileri, ortadoğu ve ab konularında makaleleri bulunmaktadır.

  çok yakın bir zamanda akademik ünvanını prof. seviyesine yükseltirse kimse şaşırmayacaktır. çok gezen mi bilir çok okuyan mı sorusu bu şahıs için geçerli değildir , zira her ikisinde de eline kimse su dökmeye cesaret edemez.
 • mayıs ayında toplanan dyp kongresinde en yüksek oyu alarak gike seçilmiş, genel başkan yardımcısı da olmuş hoca.
 • bir dersinde "her türk asker doğar ya,keşke her türk entelektüel doğsaydı" demiş mulkiye hocası.
 • tobb-etu'de de hocalık yapan akademisyendir.ilk dönemin ilk vizesinde 180puanlık soru sorarak içinden 100puanlık kısmının cevaplanmasını isteyerek tarih sınavlarına yeni bir ekol getirmiştir.dp genel başkan yardımcısıdır aynı zamanda.derste ögrencinin "hocam şebnem scheffer de partinize üye olmuş"demesi üstüne "istersen numarasıı vereyim" diyerek anında cevabı yapıştırmıştır.siyasi tarih derslerinin keyifli geçmesini sağlayan kral adamdır.
 • 6 ocak tarihinde yapılacak olan dp kongresinde genel başkanlığa adaylığını koymuş kişi.
 • siyaset hevesi büyük bir küskünlüğe yol açmıştır. söyle ki; çağrı ve melek erhan'ın dört yaşındaki biricik kızları zeynep seçim kampanyaları nedeniyle bir süredir birlikte olamadığı babasını televizyonda görünce ekrana koşarak onunla konuşmaya çalışmış, ancak hatırını sorduğu babasından birtürlü yanıt alamamıs. bu duruma feci icerleyen minik zeynep "babam benimle neden konusmuyor?" diyerek ortaligi birbirine katmis, kendisine bu durumu izah edecek kimse bulamayınca da babasıyla arasına mesafe koymuş.
 • şu ana kadar sadece bilim adamı kimliği ile tanıdığım, dp kongresinde genel başkan adayı olduğunu duyunca dumurdan dumura koştuğum kişi. yazdıklarına çok değer vermekle birlikte "mehmet ağar'ın adayı" şeklinde lanse edilmesi, her ne kadar öyle olmamasını istesem de, içten içe yazdıklarına duyduğum güveni de zedelemektedir.
 • şu anda tobb etüde uluslararası ilişkiler bölümünde siyasi tarih dersi veren öğretim üyesi.öğrencilere karşı samimidir.dersten sorumlu arkadaşla aralarında şu diyalog geçmiştir:

  çağrı erhan telefonla sorumlu arkadaşı arar:

  ç.e.:caner ben çağrı
  arkadaş:hangi çağrı lan?!
  ç.e.:çağrı hocan.niye sınıfta kimse yok?
  arkadaş:hocam saat daha 9.(ders 9 buçukta başlamaktadır.)
  ç.e.:tamam.
  çat telefon kapatılır.