şükela:  tümü | bugün
  • doğru çalışmasını temin etmek için elzemdir. zira çağrı merkezinde bizi iki haneli beyninden çıkan yalanlarıyla oyalamaya çalışan o cahil ve de tembel personel, bize ukalalık yapmak değil sorunumuzu -sike sike- çözmek için maaş almaktadır. bir kere bunlara 'siz' demeyin. eğer derseniz her ilkel gibi 'ben bunu kafalarım' tribine girerler. asla kibar olmayın çünkü onlar müdürlerinden hakaret göre göre adam oluyorlar, sertlik karşısında hazırola geçiyorlar.
  • büyük ihtimalle hayatın zor bir döneminden geçen, o dönemi küçük bir işte debelenerek atlatmaya çalışan insanlara haksızlıktır.
    iki kuruşluk işimiz hallolacak diye emir kulunun karşısında koftiden afra tafra yapmayı kendimize hak görüyorsak zaten batsın bu dünya.
    memnuniyetsizliğini silah olarak kullananları memnun etmeye çalışmak ile muhtemelen ne piçlik çevirdiğini çok iyi bildiği kurumu için küçük ve fakat kendi kariyeri için büyük hesapları korumak arasında mengeneye alınmış insanlardan bahsediyoruz aslında... elbet çirkeflik edene ağzının payı verilir; ama 'bize göt verene kadar herkesin puşt olduğunu' düşünerek hareket edersek sadece daha fazla puşt yarattığımızla kalırız.
    insan iyidir. şartlar kötüdür. sömürmeyelim.

('yeni başlayanlar için kapitalizm' editi: aşağıdaki ve yukarıdaki nasihatler benim önerimden daha gerçekçidir. ben de gerçekçi bir insanım. ama bana kendimi haksız ve zorba hissettirecek tüm gerçeklerin amına koyayım. doğrular da bunun için, bizim gibi aptallar için var işte... dolayısıyla sömürülmek istemiyorsanız yazdıklarımı ciddiye almayın; ama sömürülsem de insan kalayım diyorsanız kadehimi şerefinize kaldırıyorum.)
  • hayatımda bir sefer yaptığım eylem. kampanya vs için aradıkları zaman, zamanım yoksa yok derim; ya da dinlerim ve büyük ihtimalle teklifi kibarca redederim.

geçen gün numaramı bir şekilde sistemlerine alan bir yer yine aradı, aradıkları kişinin (isimle hitap ediyorlar) ben olmadığımı artık aramamalarını söylediğimde, o zaman git numaranı değiştir gibi bir cevap alınca insan doğal olarak sinirleniyor. azarlıyor
  • dedemin internetin sorun olduğu için ttnet ile konuştum haftasonu, güvenlik sorusu olarak dedemin anneannesinin (?) kızlık soyadını sordular. dalga mı geçiyorsunuz 85 yaşındaki adamın ne anneannesi dediğimde de "ha tamam annesi de olur ya" gibi bir cevap aldım. insanı delirtmek için çalışanlar var gerçekten.