şükela:  tümü | bugün
 • makine mühendisliği öğrencisi, evrimsel biyolojiyle kafayı bozmuş derecede ilgili, geleceğin sevilen akademisyeni olacak, samimi, yardımsever ve güzel insan. başbakan olduğum vakit odtü rektörü yapacağım şahıs aynı zamanda. *
 • kendisinin ne kadar bilimsel ve dürüst olduğu şu bağlantıdan incelenebilir:

  http://www.youtube.com/watch?v=vmw0m5d634k
 • adama bok atmak için yazdığı entrysini 2.defa yazacak kadar sözlük kurallarından habersiz yazarların, lise dengi bir şakirt videosuyla eleştirdiği akademisyen.

  edit: (bkz: cağrı mert bakırcı/@guardianofnight2015)
  edit2: copy paste harikası entry hafif eklemelerle farklılaştırılmış.
 • bitirdiler bu çocuğu, bir videoluk canı varmış. umuyoruz çıkıp kandırdığı insanlardan özür diler, "bir daha sizleri kandırmayacağım arkadaşlar, köşeme çekiliyorum, facebook sayfamı da kapatıyorum, bu utançla bu sayfayı yönetemem" benzeri cümleler kurar. fakat, henüz kendisi için hazırlanmış videoları dahi izlemeden körü körüne kendisi ne derse desin inanacak cahil kitlesi olduğu sürece, elbette ki hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edecektir. sana allah'ı kabul et demiyoruz çağrı mert, yalan düzerek insanları kandırdığını kabul et.
 • kendisinden bilim ve gelecek dergisinin şubat sayısındaki evrimle ilgili yazısı dolayısıyla haberdar oldum. o zaman sözlüğe baktım hakkında bir şey var mı diye, henüz başlığı yoktu. kendisi matbuat alemine hızlı girmiş oldu, henüz okumamış olsam da bilim ve ütopya dergisinin nisan sayısında da yazısı var. bunlar zannederim kendisi hakkındaki karalama kampanyasının sebeplerini de açıklıyor.

  esasında makine mühendisliği öğrencisi olan çmb'nin kalemi kuvvetli. 15-20 sayfalık evrim yazısını gayet akıcı bir üslupla yazmıştı. daha önce itiraf ettiğim üzere bende ufuk açıcı bir etki bıraktı bu metin
 • evrim kuramı ve mekanizmaları kitabının yazarıdır.
 • evrim kuramı ve mekanizmaları kitabının yazarı ve evrim ağacı sitesinin kurucularından. bilimsel konuların, sıradan insanların anlayabileceği düzeyde anlatılabilmesi noktasında genç beyinlere ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu ispatlayan güzel insan.
 • türkiye'de evrimin anlatılması için pek çok insandan daha fazla çalıştığını gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim güzel insan.

  yazdığı kitapla (bkz: evrim kuramı ve mekanizmaları) karakteri konusundaki eleştirileri boşa çıkarmıştır zira bilal'e anlatır gibi anlatmıştır çocuk daha ne yapsın.

  şahsi fikrime göre bilgi yarıştırmaktan ziyade bilgiyi yayma konusunda çalışmak çok daha önemlidir bu işte. ve bu çocuk buna çalışıyor.
 • (bkz: #49070271)
 • bu genç yaşta bu üretkenliği, çalışkanlığı takdir edilesi. açıkçası kendisini internette araştırmadan önce yaşlıca bir akademisyenle karşılaşacağımı düşünüyordum. dili çok sade, örnekleri çok kuvvetli. keşke tvlerde tartışmalarda da görebilsek kendisini. bu arada makine mühendisliğinden çoğu zaman mühendis çıkmadığını gösteren bir örnek daha*
hesabın var mı? giriş yap