• odtü hazırlık sınıfındaydım. klasik ilk sene heyecanı sanırım ilgimi çeken her türlü öğrenci organizasyonuna girmiştim. gastronomi, robotik falan.*

bu kulüplerden birisi evrim ağacıydı. benim için pek uzun soluklu olmadı bu serüven ama çağrı mert bakırcı kulübün başkanı olarak, her toplantıya zoom'dan katılırdı. adam gerçekten biyoloji ve evrim ve genel olarak bilim meraklısı. saatlerce konuşurdu valla. hem makina mühendisi olup hem de görece alakasız diyebileceğimiz bir konuda çoğu uzmandan daha çok bilgiye sahip. o zamanlar evrim ağacı bugünkü gibi milyonların takip ettiği bir oluşum değildi. gerçekten çok çalışılarak bugünlere geldi topluluk.

yani kendisinin büyük fanı değilim ama burada çağrı'yı twitter üzerinden takip ettiği kişiler üzerinden vurmaya çalışmak çok acınası. çok komik. adnan oktar ve tayfasının yapacağı türden aşağılık bir hareket.

insanların fikirlerini sevmiyorsunuz diye cinsel yönelim veya özel hayat üzerinden vurmaya çalışıyorsanız o küçük aklınızla, gerçekten zavallısınız.

evrim ağacı orijinal içerik üretiyor mu bence hayır ama türkiye gibi bilimin çok geride olduğu bir toplumda, halkın eğitimi için faydalı bir oluşum. hele ki dogmatik düşüncenin her yerde hakim olduğu bu zamanda…

ayrıca bildiğim kadarıyla çağrı evli ve çocuğu var.
  • ne var lan , bir insan hem bilime ve bilimsellige onem verip , hem de manitaci olamiyor mu?

adam bilime dayali bir hayat bakis acisina sahip diye tum gun evde kos kos otursun, hic hatunlara yurumesin diye mi bekliyonuz nedir. lol.

edit: cagri kardes sen bu eksicileri takma, bunlar istiyor ki kimse basarili olamasin herkes kendileri gibi surunsun.

tanim: basarili bir youtuber.
  • bu gün teketek programında bir kez daha takdir ettim. karşısındaki iki değerli bilim adamına saygısını hep koruyup beyefendi bir tarzı olduğunu gösterdi. itiraz ve katkılarını da akademik bir terbiye içinde gösterdi. böyle şeyleri unutmuşuz tvlerde.
  • lan adamın karşısında celal hoca ve esg var adamın onlara göre bilgisiz durmasından daha doğal ne var ? fatih altaylı bile bilim konusunda binlerce program yaptığı için çok donanımlı. bence oturup tadını çıkarın.
  • evrim insanları 31'ci olmaya ya da manitacı olmaya veya meriç olmaya yönlendirir mi? bu da bir başka videonun konusu olsun. daha fazlasını öğrenmek için kanal bildirimlerini açmayı unutmayın, hoşçakalın.

ekleme: severek takip ettiğim kişidir. özel hayatı bizi bağlamaz. sadece kendisi hakkındaki iddiaya bunun gibi başlıklı bir videoyla cevap verebilir kendisi.
  • şu an gayet takdire şayan işler yapmakta, ilk kez televizyona çıkıp bir kez tökezleyince hemen vurmaya gelmiş millet. programın ilerleyen dakikalarında açıldı bu arada.
    yürüyedur çocuk *
  • abdde 5 sene doktorayi 0 yayinla bitir, tezin haricinde bi numaran olmasin sonra otorite gibi konus biz bilim adamlari diye... ne guzel dunya, bence kendisini olamadigi ama olmak istedigi adam gibi gostermeye calisan kisi. derleme kitaplara devam et aslan, sonrasinda haberturkte de goruruz seni.

edit: ben eklememistim asagidaki arkadas linki koymus sagolsun, sayfadaki kalabaliga aldanmayin isimlere bakarsaniz makalelerdeki hic bir adin kendisiyle eslesmedigini gorebilirsiniz.
  • hassiktirr... adam sevişiyo muymuş?
    (bkz: bütün sırrı bozdun ya)
  • odtu’den farkli bolumlerden ayni donem mezunuz, ama kendisini o zamanlarin tabiriyle “reel hayattan cok” hocam.com’dan tanirdim. yillar geldi gecti, onun doktora yaptigi yerle benim yasadigim yer arasinda 10 dk mesafe vardi, o kadar yakindik; ki esim yuz yuze de tanismis kendisiyle. ben hep uzaktan takip ettim.

ve simdi bakiyorum da eksideki tum ergenler agir kiskanclik icinde kendisini elestiriyor. yahu bu cocuk odtu makineyi bitirdi, cok iyi bi yerde doktora yapti, evrim agaci gibi bi sitesi var, ulan siz yapin be kolaysa? only fans bile acsa 10 takipcisi olmayacak insanlar gelmis burda 1 milyon takipcili (2,48 milyonmus) ve bilim videosu ceken cocugu elestiriyor.

bence abd’ye geri don cagri. turkiye’deki bu kiskancligi unutmussundur ama bas edilir bi toksiklik degil bu. cocuga destek olcaklarina catlicaklar kiskancliklarindan :)
  • genelde konuşulanlar pek alanında olmadı o yüzden patladı vs demek çok da doğru değil. daha iyisi varsa o halde buyursun kendisi gibi bir kanal kurup aynı başarıyı yakalasın.
hesabın var mı? giriş yap