şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: hırhız)
  • sosyal medya hırsızıdır.
    yüzlerce örneği olduğu gibi instagram ve twitter üzerinden komik resimler yazılar paylaşımı yapan birisidir, ancak bu şahıs paylaşımları kendi yazıyormuş gibi yapıyor.
    mesela komik bir twit var, tüm komik paylaşım sayfaları twitin ekran görüntüsünü alıp, yazıyı ilk yazanın hakkını vererek paylaşıyor ancak bu çakal arkadaş onu yeniden kendi yazıp öyle paylaşıyor. linkini verip daha fazla reklamını yapmak istemiyorum, instagram'da 3.7 milyon takipçisi var üstelik.
  • memleketin en büyük hırsızlarındandır. sosyal medyada yapığı paylaşımların hiçbiri kendine ait değildir fakat kendine aitmiş gibi paylaşmaktadır.

olaya sadece tweet vs. hırsızlığı olarak bakmak yanlış olur çünkü bu eleman tamamen çalıntı içerikle dolu sayfalarında reklam da yapmaktadır ve para kazanmaktadır. dolayısıyla kazandığı para haksız paradır ve kelimenin tam anlamıyla hırsızdır.
  • (bkz: spam king)
  • internet üzerinde saatler geçirmekten başka bir özelliği yok. reklamın bokunu çıkartınca unfollow etmekte gecikmedim.
  • hangi sayfaya girsem bunun yayınladığı şeyler çıkıyor karşıma. instagram'da yer alan "yazışmalar,whatsapp konuşmaları" vs gibi sayfalarda sürekli bu adam.

bu tip sayfaları artık sırf bu yüzden takip etmiyorum.
  • hani bir sektör vardır, bir firma o sektöre girer ve yavaştan başarılı olur daha sonra tüm sektöre sahip olur.
    işte o çağrı taner. ilk önce tek çalışıyordu şimdilerde internette halkın tüm kesimine hitap eden mizahı toplamakla meşgul yirmi kişilik bir ekiple çalışmaktadır.
    böte mezunu arkadaşıma göre, instagram sayfasında 5 saatlik reklam ücreti 15.000 liradır.
    asıl ilgi alanı basit mizah. şunu yaparken ben, şunu yaparken asılnda olan, şuna giderken ben gibi gibi. ben hariç herkes tarafından beğenilen birisi. gerçi bir kişilik olduğuna dair şüphelerim var. ama ben senin peşini bırakmıycam sayın taner, seni bulucam.
  • akrabam olmasa bile (dedeme ve halama sorsam tanımaz), benimle aynı soyadı paylaşmasından utanç duyduğum emek hırsızı.

hırsız değilsen, bari kaynak belirtmekten üşenme! atıf belirtme konusunda o kadar retard biri olamazsın! neden üşeniyorsun ey çağrı?
  • sosyal medyanın bilinen hırsızı. başka bir hesapta gördüğün gerçekten kaliteli mizahı çaldığını o kadar çok belli ederek paylaşır ki dünya da hırsızlık bu kadar beğeni alır mı diye hayret ediyor insan. bu konuda (bkz: cezmi kalorifer)(bkz: kemal ekişioğlu) ne kadar kaliteli iş yaptıkları daha bir ortadaya çıkmıştır
  • profesyonel içerik hırsızı. 50 tane sayfa takip etmenize gerek yok. bir tek bunu takip edin yeter. adam bütün sayfalardan içerik çaldığından rahat ediyorsun.