• kendisinin sahtekar olup olmadığını anlamak için resmi internet sitesindeki "hasta yorumları" bölümü bir ipucu vermektedir.

* toplam 12 hasta yorum yazmış görünüyor. yorumlar 391 ve 471 gün önce yazılmış. bu 80 günlük süre zarfı öncesi ve sonrasında hiçbir hasta yorumu yok.

* hastaların tamamı yalnızca adını kullanmış, hepsi baş harfini büyük yazmış. kimse soyadı, rumuz, takma ad vb kullanmamış.

* ilk 4 yorumda farklı hastaların hepsi "şu an" ifadesini "şuan" şeklinde bitişik yazarak aynı yazım hatasını yapmış.

* 4 farklı hasta "muayenehane" demek isterken "muayene" sözcüğünü kullanmış. 2 hasta bire bir aynı sözcüklerle "doktor hanımın muayenesini aradım", diğer 2 hasta da "muayeneye gittim" demiş.

* 4 farklı hasta noktadan sonra cümleye büyük harfle "ve" diye başlayarak aynı yazım hatasını yapmış.

* 12 hastanın 7'si metin içinde küçük yazılması gereken çeşitli sözcükleri büyük harfle yazarak aynı hatayı yapmış.

* yorumlarda "her" hiç doğru yazılmamış, iki hasta "herzaman" ve "herşey" şeklinde bitişik yazarak aynı yazım hatasını yapmış.

* hastaların yalnızca biri yazdığı metin içerisinde (biri yanlış olmak üzere) 3 kez virgül kullanmış, bir diğeri ise bir kez. kalan 10 hasta yorumunun hiçbir yerinde virgül kullanılmamış. sadece bunların 5'i sadece selamlama sonrası virgül koymuş, iki tanesi de bu virgülden sonra büyük harfle başlayarak yazım yanlışı yapmış.

* görece uzun yazılan ilk 5 yorumun 4'ü doktorun ameliyat önerdiğini ifade etmiş. bu 5 yorumun 4'ü hastanın kendi başına gelen rahatsızlıklardan bahsederken kısa yazılan son 7 yorumun (herhangi birisinden bahsetmeyen bir tanesi hariç) tamamı aile yakınlarının (dede, baba, ağabey, anne) başına gelen rahatsızlıkları anlatmış.

* uzun yazılan ilk 5 yorumda genellikle 4-5 kelimelik kısa, basit ve genellikle düzgün cümleler kullanılmış. kısa yazılan son 7 yorumun tamamı ise nokta ve virgülle bölünmesi gerekirken hiçbir noktalama işareti kullanılmayan, cümle düşüklükleri ve anlatım bozukluklarıyla dolu birer cümleden oluşmuş.

sonuç:
    cümle ve metin uzunlukları, cümle yapıları, kullanılan ifade ve kelimeler, yapılan hatalar dikkate alınınca, uzun yazılan ilk 5 yorumun aynı kişi, kalan 7 yorumun da ayrı tek bir kişi tarafından kaleme alındığı net olarak görülmektedir.
  • tam bir paragöz, tipine bakınca anlayacaksınız zaten. gerekli yada değil parasını alsın da hasta zerre umrunda değildir. gün gelecek sen de öleceksin be sakallı, ne gerek var bu kadar hırsa. mezara mı götüreceksin, torunlarına mı çatır çatır yedireceksin?
  • yapmadığı ameliyat için 50 bin tl alan doktor başlığında adını gördüm yazarların yönlendirmesiyle şikayetvar'a baktım kanım dondu. şu vakası bir ab ülkesinde olsa meslekten men edilir ve yıllarca hapis yatardı. doktorlara güvenmeyin televizyona çıkan doktorlara asla güvenmeyin.
  • sikayetvar.com daki sikayetlere bakinca; kendisi hastalara cok kotu davranan, ameliyat ucretinin fazla oldugunu soyleyen hastalarini odasindan kovan, sgk gecmeyen kendi anlasmali radyoloji merkezinden baska yerde mr cektirilirse goruntulere bile bakmayan, hastalarini azarlayan ve hemen her hastayi 50-100 bin tl arasi degisen miktarlar odeterek ameliyat etmeye calisan bir doktor imaji veriyor.

bu kadar fazla ve benzer sikayetlerin tesaduf olmadigini dusunuyorum. iddialar dogru ise bu doktora kesinlikle gidilmemelidir. iddialara yonelik dr. topsakal da bir aciklama yapmalidir.

ayrica yapmadigi bir ameliyattan 50 bin tl ucret aldigi ve geri vermedigi de iddia edilmektedir.

(bkz: yapmadığı ameliyat için 50 bin tl alan doktor)
  • insanlar doktor ararken artık internette araştırma yapıyor. bu kadının dolandırıcılık haberleri ve tıp etiği - hipokrat yemininin üzerine tükürmesi pervasızlığına bakınca bundan sonra umarım aç kalır diyeceğim ve bunu umacağım tıp fakültesi diplomalı kişi.

daha önemlisi doktorların bu gibi etik değerleri olmayan kişileri hemşerici kafasıyla bendendir diyerek savunması da ayrı bir hata olacaktır. doktorlar bu gibi kişileri kendi içlerinde elimine etmediği sürece toplumun şifacıları, hayırlı kişileri olarak değil; üç kağıtçı paragöz tüccarları olarak algılanmaya devam edeceklerdir. doktora dayak olayları da yanında edinecekleri promosyon kazanımları olacaktır.

umarım sağlık bakanlığı hakkındaki iddialar hakkında tez zamanda soruçturma açar.
  • muayene için 450 -500 arası bir para veriyorsunuz.
    muayene yoğun ilgi nedeniyle 6-7 dakika kadar sürüyor.
    bazı tetkikler gerekirse 500 ile 1000 lira arası da onlara harcıyorsunuz.
    ameliyat gerekirse doktor hanımın istediği ücret ise
    50 000 tl (yazıyla, ellibin lira)ile
    55 000 tl ( yazıyla, ellibeşbin lira) arasında değişiyor.
  • "iyi bir doktor biz çok faydasını gördük." diyen var buradaki yazıları gördüğü halde.

yahu sizde hiç okuduğunu anlama isteği yok mu.
    sizin işiniz görülsün de, diğer insanlara nolursa olsun he mi?

bu artık bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılıktan bile kötü lan.

skandalları olan bir doktor.
  • tabipler odasının aldığı karara göre ameliyat etmediği hastanın ameliyat parasını geri ödemeyen, daha da önemlisi ameliyatlar için aldığı ücreti kayıt altına almadan vergi kaçıran doktorumsu.

memleketin kaldıysa şerefli savcılarını göreve davet ediyorum birde vergi kaçakcılığı eklesinler.
  • google'dan incelediğimde tv programlarına da çıktığını gördüğüm, hakkında çok fazla şikayet olan omurilikçi bacımız. tv programlarına çıkınca, kendini dünyanın en ünlü ve en yetkin doktoru sandı galiba da fiyatları uçurmuş. hem neden böyle doktorları televizyon programlarına davet ediyorlar yahu? izlemedim fakat kim bilir programlarda nasıl bir sevgi pıtırcıklığı yapmıştır. sonra da hastaları azarlamış filan.

topsakalın yakışacağını düşündüğüm kısa ve yokuş saçlı hanımefendi.
  • şikayet varda yazılanları okuduktan sonra.
    kendisinin doktor değil tüccar olduğuna kanaat getirdim.
    insan hayatıyla oynayan bir tüccar.
hesabın var mı? giriş yap