• bilgisi olmadan fikri olmasidir
  • konuştukları boş kelimeleri dinletebilmek için sürekli göz iletişiminde kalmaya çalışmaları
  • ota boka karışmaları. her konuda fikirleri vardır mutlaka
  • kafa herşeyi bilmenin rahatlığıyla pırıl pırıl ohh miss
  • genlerinde, sorgulamak fiilinin pek de hükmünün olmaması...
  • bilgili, kültürlü insanlardaki "ben bulunmaz hint malıyım" tavrını onlar gibi gözünüze soka soka değil alenen sergileye bilme yetenekleri.
  • zamanında adice dayatılmış fikirlerin zihinlerine, kalplerine, kendilerine mutlak bir şekilde hükmetmesine izin verirler. yani fanatiktirler. "fikirleri" uğruna bağırmaktan, kavga etmekten ve hatta öldürmekten çekinmezler. kendilerine ait olmayan bu fikirlerinin doğruluğunu ne olursa olsun rasyonalize eder, bunları savunmak için her türlü akıl ve mantık suçunu işlemekten çekinmezler.
  • ekşi yazarlarının en sevmediğim özelliği insanları tek bakış açısıyla yargılayıp, alaycı bir tavır takınmalarıdır. ancak bu entrynin altına çok da başka bir bakış açısıyla yazmak pek mümkün değil çünkü muhattap kitle hakikaten alay edilmesi aşağılanması gereken bir kitledir. çözüm bu mudur bilmiyorum ama denemek de fayda var. ne yaparsanız yapın cahilliklerini kabul edip iki satır bir şey okumazlar kulaktan duyma bilgilere iman derecesinde inanırlar çok tehlike bir guruhtan bahsediyoruz. allah muhattap etmesin diyeceğim ama bu pek mümkün değil.

bana göre en büyük özellikleri özgüvenin membahından çıkmış olmalarıdır.
  • birbirinin mutsuzluguyla mutlu olurlar.
  • henüz mutsuz cahil görmedim.
hesabın var mı? giriş yap