şükela:  tümü | bugün
  • akılcı eylem.

eskiden üzülürdüm haberini okuyunca. ama sonradan sonraya bir aydınlanma geldi.

kendi cahil ve bağnaz seçimlerinin, dolaylı da olsa, bir sonucu olarak zarar gören insanlara artık üzülemiyorum.
  • " abi bak o merdiven sağlam durmuyor, çıkma bekle sağlamını bulalım "
    " bir şey olmaz "

oldu.

" ya bak şunları şunları yaptılar, iyiye gitmiyor bu işin sonu. "
    " sen bilmezsin biz ne dönemler gördük, ülkemiz üstünde oyun oynanıyor."

aç kaldı.

" çok içkilisin, bin bir taksiye git, kullanma araç ."
    " bir şey olmaz, iyiyim ben."

ikiye bölündü.

" ya kızın uyuşturucu bağımlısı, ipsiz sapsız adamla ne işin var, bak bu adam zarar verir sana . "
    " ya o beni seviyor, ondan öyle yapıyor. aslında çok iyi biri, gasp meselesi de yanlış anlama."

öldürüldü.

üzülüyor muyum? hayır.
  • merhamet; cahili, alimi bilmez insanı bilir.
  • mustehak kelimesi bu guruh icin bulunmus kesinlikle.
    yok, bunlara empati kurmanin anlami yok, herkesin hayati kendine. ama iste keske kurunun yaninda yas yanmasa.
  • eskiden üzüntüden üzüntüye, cringeden cringe koşan ben tam bir gamsız oldum.
    en çok kullandığım laf:'malum partiye oy versemeymiş' ghggfgfg
  • ben de beter olsunlar diyenlerdenim ama işin kötü yanı kendilerini yaktıkları gibi memleketi de yakıyorlar.
    o kadar çoğaldılar ki tam bir açmaz durumundayız.
  • cahilleri, cahillikten kurtarmak için bizler neler yapıyoruz diye sordum kendi kendime...
  • doğal seçilime yeterince izin vermeyerek kendi topuğumuza sıkıyoruz. normal şartlarda asla eş bulamayacak insanları zorla evlendiriyor, üremelerini sağlıyor, onların yerine düşünerek yaralanmalarına, ölmelerine engel oluyor, doğanın işleyişini bozuyoruz. kimsenin ölmesini istediğimden değil de bu düzende de bir sorun var sanki...
  • survivor'da elenenlere üzülmeyi bırakmak, gibidir. ne planlarsak planlayalım, yanlışların giderilmesi için sapakların olduğu bir akış var. kendileri ders almasa bile birilerine canlı örnek olarak yaradılış gayesini gerçekleştiriyor olabilirler. problemler, onları üreten kafalarca çözülmez, öyle ya da böyle değişim kaçınılmazdır.
  • akıllı insan hiç bir zaman üzülmez zaten. cahil kalmak bir seçimdir çünkü. o zaman kendilerine seçimlerinde başarılar dilerim.