şükela:  tümü | bugün
  • bir endüstri mühendisi adayını madur etme konusunda kendisi kadar başarılı itü akademisyeni zor bulunur. 1. ağızdan bir itü öğrencisinin yardım çağrısı:

    arkadaşlar merhaba,endüstri mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. anlatmak, danışmak istediğim bir durum var size. bu dönem mezun olmayı planlıyordum ancak davranış bilimleri isimli bölüm dersinden kaldım. kümülatif ortalamanın 45 olması lazımmış, benim ortalamam ise 44,6. hocanın yanına defalarca gittim, final notum sadece 1 puan yükseltilse dahi mezun oluyorum ancak oralı olmadı. işe başlayacağımı, böyle küçük bir farktan dolayı 1 senemin gideceğini, işimden olacağımı vs. her şeyi anlattım. itiraz dilekçesi yazmamı, bu süre zarfında düşüneceğini söyledi en son. düşünmüş, geçirmemeye karar vermiş. ( kendisiyle herhangi bir tartışmam, gerilimim yok bu arada). tekrardan belirtmek istiyorum final notum sadece 1 puan arttırılırsa mezun oluyorum. itiraz yolundan da bir şey çıkmadı. böyle bir olayla karşılaşan, tavsiyesi olan, şunu şunu yap diyen var mıdır aranızda
  • öğrenci düşmanı tavırları ve içi boş bi egosu olan itü endüstri mühendisliği bölümünde hoca. kendisini tanimazdim, ama yukarıda da yazıldığı gibi bir öğrenciyi mağdur eden bir şahıs.