şükela:  tümü | bugün
 • http://www.oxid.it/ de yer alan kendisini password recorvery tool ismini veren gereğinden fazla iyi bir geliştiriciden çıkmış aygıt
 • switchlerin iyi konfigure edilmedigi networklerde herkesin diledigince at kosturmasını saglayan zarar ziyan bir program.
 • pcap formatindaki ethernet trace'lerde g729 codec kullanilmis rtp streamlerini decode edip play edebilen yazilim.
 • tevrat'ın türkçe yorumlarında kayin ile evel diye de geçer.
  adem ile havvanın oğullarıdır. kayin çiftçi, evel hayvancılıkla uğraşır. tanrıya olan bağlılıklarını göstermek için ona hediye hazırlarlar. evel en iri,en besili hayvanını verir kayin ise sallamaz dandirik meyvelerden bir şeyler sunar. (asi kişilik) bunun üzerine tanrı evel'in hediyesini kabul eder. kayin duruma sinirlenir ve eveli öldürür. bu da ilk cinayet olarak bilinir.
  niye bir password recovery programı için böyle bi isim bulunur anlaşılmaz tabi.
 • 2009 yapımı süper bir kore dramadır. başrollerde lee cho in rolünde mianhada saranghandadan tanıdığımız süper insan so ji sub, lee seon woo rolünde shin hyun joon, oh young ji rolünde han ji min ve kim seo yeon rolünde chae jung ahn yer alır. tahmin edildiği üzere iki kardeş arasındaki çekişme ve rekabet anlatılmaktadır. muhteşem ötesi, dinlemelere doyulmayası bir soundtrack'e sahiptir.oyuncular şahane, konu sürükleyicidir. kore dizilerinin ne kadar geliştiğinin kanıtı bir dizidir. yer yer klişelere yenik düşse de heyecanı sonuna kadar canlı tutar. rekabet sadece kardeşler arasında değildir. zira lee cho in'in karşısında üvey annesi, hastane yetkilileri ve onların tuttukları ağır abiler hatta çin'de tanıdığı bir psycho vardır. tabi bolca aşk, romantizm de mevcuttur dizide ve bir açıdan hastane dizisi de denebilir. şu noktada artık dayanamıyor ve spoiler olayına giriyorum.
  --- spoiler ---

  öncelikle so ji sub arkadaşımız mükemmel bir oyuncudur. bak bunu tartışmam. bakışlarıyla neler anlatabildiğini biliyorduk zaten ama yine ciğerimizi dağlamayı başardı kendisi. ayrıca kore senaristlerinin bu adamla derdini çözemedim. hep bir bahtsız bedevi, herkes bunun başına sıkma derdinde. (misa'da olduğu gibi burda da başından vuruluyor ama bu kez geçici hafıza kaybıyla yırtıyor kendisi) başta sevimlilikten ölen iyi kalpli bir doktor olsa da yediği kazıklar gözünü açıyor ve öcünü güzel bir şekilde alıyor kendisi. şimdi bunun abisine gelirsek söyleyecek çok şeyim var. başta kardeşine düşkün olan bu adam zamanla şeytan anasının gazıyla kardeşine (öz olmasa da) düşman kesiliyor. yok bu geldikten sonra babası bunu sevmemişmiş, sevgilisi terk etmişmiş, hastaneyi ele geçircekmiş. arkadaşım adam senin gibi odun değil, sevdiriyor kendini napsın? sen hep bir karizma haller. sinirlenip şaşırınca vücudu sabit tutup boynu robot gibi çevirmeler, herşeye "anladım" demeler. artist misin? lee cho in'in yavuklusu olan kız ayrı sinir zaten. konuşurken çıkardığı o balgam çıkarma efekti sinir etti. yine de sevdirdi kendini sonradan kerata. seo yeon ise lee cho in'e "seni seçtim" dedi, sonra hemen abisine koştu. (tamam arada fedakarlıklar yapmış olabilir, ama yetmez kızım) kısacası sevsem de arada krizlere girdim. sonu biraz klişe bitmiş olsa da en iyi kore dizileri listeme hızlı bir giriş yaptı kendisi. bu arada sonda anlayamadığım bir şey var. lee seon woo harbiden felç mi yoksa numara mı yapıyor? bir bilen açıklarsa sevinirim.

  --- spoiler ---

  bu arada süper bir jeneriğe sahip dizidir, sadece jenerik için izlenir diyorum. ahan da linki

  http://www.youtube.com/watch?v=vkndssymifc
 • --- spoiler ---
  hayatımda "aha da olmuş" diyebileceğim kdramalardan biridir. hatta ve hatta 2 senelik askerlik hizmeti evveli so ji sub kardeşimizin süpersonik bir vücut yapmış olduğu gerçeğini de gözümüze sokması bakımından kalbimdeki yeri müstesnadır. gerçi bu diziyi de izlerken so ji sub'un kafasına vurup "az bağırmadan konuş oğlum" demek istemedim değil o ayrı mevzu. ha bi de kalleş rollerdeki choi chi-soo'nun da hastası olmamak elde değil. son olarak sun woo yatacak yerin yok, ellerin kurusun, kurudu da demek istiyorum. ha bir de ufak ekleme, dizi cast'ının yarısı ayrıca ghost a.k.a phantom'da da oynuyor nasıl iştir anlamadım.

  --- spoiler ---
 • arp posoning yapmayı sağlayan program.aynı ağa bağlı bilgisayarlardaki şifreleri çekebilirsiniz bununla.
 • kore yapımı bildiğin pembe dizi. zaman kaybı.
 • yarım saatlik meseleyi bir saate yaymak için diyaloglar arası uyumalık sessizlikler bırakan kore dizisi.azcık ilerlete ilerlete izledim tüm meseleyi kaptım. izleyecekseniz siz de öyle yapın yoksa 20 saat verilmez buna allah aşkına. minnoş beyimiz so ji sub da başrolde.burda tam bir küçük emrah rolünde.sürekli bağırmaları dışında sorun yok.koreliler sinirlerine çok da hakim olan insanlar değil anlaşılan.