• en birinci lol karakterim. tek eksisi kolay öldürülmesi

not : alternatif building önerileri alınır
  • piltover şehrinin şerifi. oyuna ısınma turlarını ashe ile tamamladıktan sonra tüfeğine vuruldum ve bir daha bırakamadım. başka hero ile oynamaya korkuyorum, ya başkasını daha çok severim diye. ayrıca her ne kadar uzun menzilli ultisi en büyük artısı gibi gözükse de rakibin kaçış yoluna yerleştirilen yordle kapanları ile çok can yakabilirsiniz. 90 kalibrelik ağ ile de rakibi yavaşlatarak kendinizi uzak diyarlara kaçırabilmeniz caitlyn'i tadından yenmez hâle getiriyor.
  • lol de en çok seçilen ad carrylerden biri.

ben pek tavsiye etmem ama. team fightta ultisi pek etkili değil, ayrıca kaçma skilleri çok az.
  • kesinlikle en güçlü ad carry'lerden biri. yanına support olarak lulu pickleyip karşı tarafı harrass manyağı yapabilirsiniz. kuleyi çok seri alabilirsiniz.
  • favori adc şampiyonum. yüksek menzili yüzünden stunlayan ya da snare'leyen heroyla iyi gider, mesela çok iyi zyra support oynayan iyi arkadaşla bayağı iyi oynamıştık aşağıda. counter'ı çok fazla yoktur ama yüksek menzili olmasına rağmen ne bileyim, tristana ya da draven'la 1v1 atamaz çünkü caitlyn daha çok oto-ataklarına bağlı bir şampiyonken bu şampiyonlar skill'leri ile kısa sürede daha fazla zarar verebilirler tek kişiye karşı (yine de bu şampiyonlara yapabileceği en iyi şey, aşağıda 2v2 farm yaparken karşı tarafın adc'sine birkaç kez vurup kaçmaktır çünkü yüksek menzili buna olanak vermektedir).

e'si kaçmak ya da yakalamak için güzel bir skill, w'si tuzakları, çalılara koyarak gank atılmasını önleyebilirsiniz, çalıya koyarak çalıya girmeden kontrol edebilirsiniz biri var mı yok mu diye, aynı şekilde e-q kombosu da güzeldir. ultisi, mf'ninki gibi teamfight'ta etkili olmasa da takımın elinden düşük canla kaçan heroları öldürmek için harikadır. ne zaman ulti ile birini öldürsem "headshot!" diye bağırasım geliyor.

ayrıca vi ile meslektaştır, hatta vi ile aynı takımdaysa, aynı anda ulti kullandıklarında vi "teamwork!" diye bağırır. (bkz: hidden passives)

aylar sonra gelen edit: tristana ve vayne varken artık çok da oynamadığım adc.
  • favori herom.
  • late game'i, vayne gibi hypercarrylere göre zayıf lol herosu.
  • (bkz: steampunk)
  • çelik ayşe vi'nin kankasıdır league of legends adlı oyunda.
  • sezon kaç olursa olsun metası bitmeyecek hero. en iyi skillere, çok sağlam bir pasife sahip adc.
hesabın var mı? giriş yap