şükela:  tümü | bugün
  • özlenen ayşe hatun önal'ın yeni single albümü. 22 mart'ta çıkacağı yazılıyordu ama bugün nihayet çıktı albüm. spotify'a yüklenmiş sanırım. şarkının gurcell style mix'ini dinleyebildim bir tek. ilk izlenimim çok parlak değil :( baya pop şarkısı olmuş bu. ayşe hatun önal'ı farklı kılan deep house esintileri falan yok. diğer versiyonları bilemiyorum gerçi. biraz hayalkırıklığı olmadı değil ama yine de eğlenceli şarkı.

sözleri;

eskiden değerimi bilememişsin, vah vah vah
    sanki sana bir şans vermedim mi
    bugün olsa hakkımı verirmişsin, vah vah vah
    bana güller ver

gözünü aç beni bulur, tut elimi bir yuva kur
    senin için yanar içim, bu yanışın sönüşü yok
    iki sözün beni alır, süper olur tadı kalır
    senin için yanar içim, bu yanışın sönüşü yok yok yok

çak bir selam canım baksana
    alev alev yanışıma
    can verir ya tanrı taşlara
    sen de bana, sen de bana…
  • 2004 - 2006 hande yener dönemini hatırlatan alper narman imzalı ayşe hatun önal şarkısı. elektronikten popa selam çakmış kendisi. ama tek bir gerçek var ki; repertuar söz konusu olduğunda, mankenlikten şarkıcılığa geçenler, sadece sesiyle başarı bekleyen 40 yıllık şarkıcıları solda sıfır bırakıyor. 8/10.
  • http://vimeo.com/90668053

klibi gayet profesyonel olmuş. şarkıyı da beğendim. ayşe hatunu da ezelden beğenirim. ortamlarda bir iki ay gideri olur. o kadar. yeter.

ayşe hatun dan rachmaninoff un 3. piyano konçertosunu icra etmesini bekleyenler şimdi buraya gelip ay götüm gibi olmuş, yarısında çıktığım şarkı, hiç bir derinliği yok vs. yazabilirler. öptüm bay.
  • başıma bir musibet gelmeyecekse beğendiğim şarkı. yaza doğru iyice patlar demedi deme!

flamenko teması güzel olmuş.

ha bir de neden bilmiyorum yer yer malt'ın deprem isimli şarkısına benzetiyorum.
  • neden gökçe şarkısı söylüyor ayşe anlamıyorum. nerede kalbe ben nerede bu şarkı. böyle mi dönülür?
  • klipte (bkz: romulan) ve (bkz: klingon) ırkları ile iletişime geçtiğini gösteren hatun. ben bunları hep bilim kurgu sanırdım.
  • klibinde ayse hatun'un tum tasligiyla selam caktigi eglenceli sarki. ozellikle o kirmizi elbiseli haline bayildim.
  • 6 senelik özlemin bittiği ayşe hatun önal single'ıdır. özellikle arabada son ses dinlenmesini tavsiye ettiğimdir. bangır bangır şahanedir. klip desen enfestir. "hay ben senin vah vah vah diyişini yirim." dedirtendir. nasıl özlemişim anlatamam sözlük.
  • çak bi selam falan derken militarist esintiler olsun demiş tamam da bu suyunu çıkarıp kuzey kore'ye selam çakma durumu nedir onu tam anlamadım.
  • (bkz: onur özdemir)