şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanlarda sivil polis araçlarını, normal polis araçlarını ve ambulansları kullanan kişilerin yakalandığı hastalık. temde her yer ışıl ışıl, pavyonda mıyız otobanda mıyız belli değil.

    sabah trafiğinde henüz hava aydınlanmamış ya da akşam trafiğe çıkmışsın her yerden kırmızı mavi çakar lamba yanıyor ve bu durum gerçekten gözü çok rahatsız ediyor. tem ya da e5 zaten bomboş, ister sol şeridi kapat ister şeridinde efendi gibi git. ne gerek var hem ön farlarına hem arka farlarına takdırdığın lambaların hepsi açık gitmene ve diğer sürücüleri rahatsız etmene? özellikle bazılarının verdiği aydınlık ve parlaklık olsun, lamba atlama süresinin kısalığı olsun çok rahatsız ediyor, yola olan konsantreni alıyor. trafik sıkışık olur emniyet şeridini kullanırsın, emniyet şeridini kapatan diğer sivil araç sahibi gavatları kovalamak için ister sirenini açarsın ister çakar lambalarını yakarsın ama boş yolda, boş caddelerde, temde, e5 yolunda zevk için açılması saçmalıktan ve diğer insanları rahatsız etmekten başka bir şey değil. ben mecbur muyum şeridimde efendi efendi giderken senin lambaların yüzünden odak bozulması ve konstrasyon kaybı yaşamaya?
    he, polis olmadığı halde trafikte rahat etmek için çakar lamba taktıran ve kullanan orospu çocuklarının sayısı da çok fazla, bunu da atlamak olmaz.

    egm bu konuda denetim getirirse çok faydalı olacak.
  • sivil polisini, ambulansını bilemem, ama ankara'da altına siyah passat'ı, mondeo'yu, e-klasse'yi, a4 veya a6'yı çekenlere çakar standart donanım olarak geliyor sanırım. söyleyeceklerim bu kadar.

    tanım: kronik bir problem.