• gerçekten çakarlı aracın geçiş üstünlüğü var mı? bunun kaldırıldığı söylenmişti.

gerçi arkadaşlar normal yolu kullanmıyorlar bizim yol verme gibi bir durumumuz olmuyor pek.
  • çakarlı araçların yüzde 99'u sıradan vatandaşlar tarafından kullanıldığından yüzde 99 ihtimalle doğru bir şey yapmakta olan sürücüdür. buradan o yüzde 99'luk çomar kesimin sülalesine selamlarımı yolluyorum. amk çomarları.
  • normal beyaz plaka ile çakar taktırmış taciz eden orospu çocuğuna yol vermeyen sürücüdür. iyi yapar.
  • ülkece gelinen noktada adalet, hukuk, kural, ahlak gibi kavramların içi boşaldığı için kimin neyin nesi olduğu bilinmezken trafikte hele tonla silahlı sığır olduğu fikrini asla unutmamak lazım.
    bu ülkede insan hayatı en bedava şeydir.
    ilkokul önünde park yerinden hızlı çıkamadı diye oğlunu okula bırakan babayı öldüreni gördük.
    gaziyi belediye otobüsünden atanı, arabasıyla ezip geçen hakim çocuğunu...

ben de eskiden yol vermezdim, aracın iki tekeri emniyet şeridinde olur, çakarlı kekolara müsaade etmezdim.
    eski işimde önemli bir nakil esnasında sıkışık trafikte bir keko böyle arkamıza dadandı.
    10 dk inatlaştık.
    fırsat buldu yanımıza geldi camı açıp tabanca çıkardı, "canına mı susadın" dedi.
    görev icabı mp-5 ve tabancamız vardı, mesai arkadaşım camı açıp mp-5'i gösterdi "bende yok sende var mı? " dedi.
    o can susatan erkek bir anda "pardon abi" oldu ve sıraya geçti.

peki biz o an şanslıydık.
    ya öyle bir imkanı olmayanlar?
    trafikte nizami gidilmesi gerektiğini söylediği için silahla tehdit edilme riski hala var.

eve sağ salim dönmek sizin elinizde.
  • sinir oluyorum bu çakarlı hususi otolara.
    işe gidip gelirken sürekli çevre yolunu kullanıyorum ve mutlaka akşamları arkamda bunlardan beliriyor hemen.
    asla yol vermiyorum, hatta en sol şeritte iken gıcıklığına yavaşlayıp, sağımdaki arabayla aynı hızda seyrediyorum ve adama sağımdan geçme şansı da bırakmıyorum.
    yeter kardeşim yeter, hayatımızı çaldınız, huzurumuzu çaldınız, paramızı çaldınız, birde vaktimizi çalmanıza müsaade etmeyeceğim.
    çakarlı araba, polis veya ambulans gibi resmi bir araç olmadıkça yer vermiyorum, sizleri de vermemeye davet ediyorum.
  • anklara'da siyah renkli alman malı arabası olan köylü zırtoların çekinmeden taktırdığı çakarları siklemeyen sürücüdür.

iyi de yapar güzelde yapar. çakarından dolayı yol alabilecek tek makam cb 'dir gerisi yalandır. onunda kortejine yol vermek gibi bir ihtimalin yok zaten yolu kapatıyorlar.

bunun dışında millet vekili, sik başkanı, göt müdürü, özellikle ve özellikle çakarlı arabası olan çakaloğulları inşaat patronunun ekime kadar yolları vardır.
  • geçtiğimiz yıl orta şeritte ,eşim ve kızımla yasal hızda ilerlerken ,birden ortaya çıkan çakarlı araçlar sırf bir yerin açılışına yetişeceğiz diye az daha beni yoldan çıkartıyordu..kendilerini trafikte her şeyden üstün gören bu adamlar açık seçik şekilde trafik teröristidir.ama ülkemizde bunlarla ilgili maalesef bir düzenleme olacağı kanaatinde değilim...
  • siren yoksa bu kişi benimdir. çünkü siren çalmıyorsa göreve gitmiyor yahut acil bir durum yok demektir. hiç bir çakar yahut tepe lambası size geçiş üstünlüğü vermez, görev verir. polissen olay mahaline, ambulanssan acil hastaya yahut hastaneye, itfaiye isen yangına, resmi görevli isen resmi bir işe gidiyor olman gerekir. aksi halde efendi gibi yoluna devam et. yoksa çekiciye de verelim yol, temizlik araçlarına da...
  • bu ülkede ister aracında ister tanıdığı anlamında çakarı olan herkesin ilerleme konusunda yasaları çiğnediği aşikar. birileri yol verdikçe hiç bir zaman durmayacaklar. hele ki haksızlığından emin olduğun bir anda bile ''çakarlı'' diyip sustukça kendini yasalardan üste gören o kişiler günvegün artacak.
hesabın var mı? giriş yap