şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul'da oturuyorum. malum trafik sabahları ve akşamları işe gidip gelirken emniyet şeridine geçen çakarlı araçların sayısında dikkat çekici bir artış olduğunu gözlemliyorum. acil durumda müdahale etme görevi olanları saymıyorum. hepimiz ambulans, itfaiye ve polis araçlarının görevli olduklarında emniyet şeridinden geçeceklerini biliyoruz. ama el insaf ben 15 dakikada 100m dur kalk giderken 60 saniye içinde 18 araç emniyet şeridinden basıp geçti. yuh diyorum. hiç birinin çakarı birbirine benzemiyordu. renkleri biçimleri birbirinden farklıydı. polisin önünden geçip gittiler. çoğunun içinde tek şöför vardı. polis bir tanesini bile durdurup belge bilgi sormadı.

  ey ahali bu nedir? bu işin boku çıkmamış mıdır? yani herkes çakar taktırıp emniyet şeridine geçebilir mi? bunun bir kanunu ölçüsü, kuralı, standardı yok mudur? bunlar devlet görevlileri ise halkın önüne geçme hakkını nereden kendilerinde görmektedirler?

  bu çakarlıları durdurup kimsin diye soracak bir merci ne zaman olacak? ey vali, ey emniyet, ya siz sorun bunun hesabını, ya da bir gün vatandaş bu işi kendi eline alacak haberiniz olsun...
 • amlarına koyayım çok ayıp ediyorlar.
 • ancak bizim gibi muz cumhuriyetlerinde olan bir durumdur. kesinlikle görmemişlik yapmak için söylemiyorum. üç farklı kıtada birçok ülkede araba kullandım. bu olayı sadece ama sadece türkiye'de görüyorum.

  görev başında olsun olmasın neredeyse bütün polis memurları emniyet şeridini kullanıyorlar. olur da bir trafik polisiyle karşılaşırlarsa "devrem kolay gelsin" demeleri yeterli çünkü.

  onun dışında belediye işçisi, memuru, valisi, kaymakamı veya bu tip bir tanıdığı olan herkes emniyet şeridini kullanıyorlar. bakın dikkat edin içinde tek başına yolculuk yapan bir sürü makam şoförü dahi emniyet şeridinden gidiyorlar.

  aynı zamanda taksiciler, servis şoförleri zaten emniyet şeridini normal şerit gibi kullanıyorlar.

  e amına koyayım bu emniyet şeridi kime yasak o zaman kardeşim? bir tek azınlık kalmış sıradan insanlara mı yasak? bir tek kurallara uyup belki bir gün bizim ülkemiz de medeni bir ülke olur lan umuduyla yaşamak isteyen insanlara mı yasak?

  siktiniz güzelim ülkenin anasını be siktiniz.
 • adi şerefsiz sayısındaki olağanüstü artış a da neredeyse denktir aynı zamanda.