şükela:  tümü | bugün
  • bta cateringe bağlı, gloria jeans, starbucks, mado ve simit sarayı'nın pasta, kurabiye, kek ve sandviç ihtiyacını karşılayan lezzetiyle aşmış şirket.

http://www.cakes-bakes.com/
  • dünyanın en pahalı şişe suyunu satan şirketlerinden biri.

0,5 litre su 3,25 tl
  • atatürk havalimanı iç hatlardaki şubesi güzel görünse de, kapı 108'in bekleme salonuyla arasına sadece dandik bir çit bırakılarak bekleme salonunda gürültü yapan birkaç yüz insanı dinlemek zorunda bırakan tam anlamıyla fiyasko bir tasarıma sahiptir. buradan tasarımı yapanlara sesleniyorum: bu rezilliği haklı çıkaracak tek bir sebep gösterin bana! arayı en azından camla kapatabilirdiniz di mi? şu apronlarla binayı ayıran cam mesela? çıldıracağım resmen gürültüye bak. kolonlara adeta hayvani bir güdüyle tokat atarak kıyameti koparan, ortalıkta pata küte koşturup duran onlarca moron çocuktan biri de cam tarafındaki tezgahın üzerinden bildiğin koşa koşa girdi. öyle bir bakış attım ki taş kesildi ve yavaşça geldiği yoldan yine tezgahın üzerinde yürüyerek geri döndü. ne içim saçma bir yer lan burası! yapacağınız işi silkeyim ben gidiyorum...
  • atatürk havaalanında adam gibi bir şeyler yenebilecek tek yer olması ile tercih sebebidir.
  • izmir adnan menderes havalimanı yeni iç hatlar terminalinde de hizmet vermekte olan mekan.

lezzetli yiyecek-içecekleri ve havalimanı şartlarında makul sayılabilecek fiyatlarıyla yolculuk öncesi beklemeleri için güzel bir alternatif olmuştur.
  • caddebostan şubesinde wc olmaması nedeniyle iki kez düşünmeyi iter, bunun dışında ferah sakin güzel bir mekandır. çay ve pastaları güzeldir.
  • bostancı'daki bölge müdürünün kapısında kedi tekmelediği işletme...

kendim görmedim ama yakın arkadaşım 10 şubat sabahı saat 08.50 civarında bostancı'daki bta grup bünyesinde işletilen cakes and bakes adlı işletmenin yan giriş kapısının önünde bir işletme görevlisinin bir kediyi tekmelediğine şahit olmuş. kendisinin ricasıyla onun adına bu yazıyı yazıyorum. daha sonra mekanın içine girip görevlinin yanına gidip ona "bir canlıyı tekmeleme hakkını nereden bulduğunu" sormuş, kendisine cevap olarak görevli ise "kediyi tekmelemediğini içeri girmesin diye önünde durduğunu" söylemiş. bir süre içeride münakaşa etmişler sonra kapının önüne çıktığı zaman ise arkadaşıma gayet küstah bir şekilde "kediyi tekmelediğine dair elinde kanıtı olup olmadığını" sormuş. arkadaşım ise "az evvel gözlerimle gördüm ve sizi ilgili her yere şikayet edeceğim, rezillik bu demiş. görevli ise kendisine "o sizin rezilliğiniz" demiş ve çok istiyorsan o kediyi sahiplen demiş (ki arkadaşım zaten kedi sahiplenmiş birisi kedisi var) ve konu ile alakalı akıl vermeye devam etmiş. arkadaşım sonrasında kişinin ismini ve görevini öğrenmiş. kişi oranın genel müdürüymüş.

arkadaşım bta'nın tüm kanallarına şikayet etmiş ve kişiye gerekli uyarının yapılmasını rica etmiş ve bu sabah işe giderken yine aynı adamı görmüş. adam da ona "nasılsınız" demiş. arkadaşım gerekli uyarıyı aldınız sanırım demiş. adam ise benim için insanlık önemli demiş. arkadaşım ise hayvan tekmeleyen birisi insan olamaz diye karşılık vermiş. adam çok rahat elinde kanıt yok, napabilirsin ki modunda takılıyor. aslında adamın adını soyadını deşifre edip, bir de kedi tekmelerken videosunu çekmek lazımdı. böyle olacaksın ki bir daha yapmasın. ama diğer türlü insan gibi yanına gidip uyarınca küstah küstah kanıt var mı diyip, genel müdür olmanın verdiği rahatlıkla "git nereye şikayet edersen et" modunda oluyorlar.

neyse ben mevzuya şaşırmadım çünkü bu ülkede insan olmak bu kadar zorken hayvan olmak kim bilir ne kadar zordur hep derim ve hayvanlara yapılan eziyetlerin binbir türlüsünü maalesef her daim görüyoruz. sadece ilgili cafe çalışanlarının davranışları hakkında gidenleri bilinçlendirmek adına bu yazıyı yazdım. kedi de insan da tekmelemeyiniz abicim! bakın tekmelenen insan neticede ölebiliyor... kimse kimseyi siz tekmeleyin diye doğurmuyor. azıcık vicdan ve insanlık !
  • getir uygulamasında buranın soğuk sandviçlerini satıyorlar. atatürk havalanı pahalılığında değil. iyi oluyore.
  • rezilliktir, en azından atatürk havalimanı şubesi. istediğim sandviçi ısıtıp verdiler, fakat ısırmamla beraber kocaman buz parçalarını yemem bir oldu. bahaneleri de sandviçlerin kendilerine donuk geliyor olması, tekrar ısıttılar ancak bir faydası olmadı buzlu buzlu yemek zorunda kaldım.

fiyatları da fahiş bir şişe standart dimes meyve suyunu 9 tl'ye satıyorlar. her türlü ahl'de starbucks'dan şaşmamak lazım.
  • oreo cheesecake'i çılgın atan firma.