şükela:  tümü | bugün
 • daha çok midi üzerine ve son versiyonlarında audio-midi bileşimleri üzerine yoğunlaşmış olan bi müzik programı. seveni çok ama ben ‘cubase’ seviyorum...
 • audio editing i çok daha hızlı ve kusursuzdur cubase den.hyohenator falan gibi ara birimleri ile karaokeler, falan yapmanıza imkan verir, kullanımı anlanımı çok daha kolaydır.
  zira tutorial ı çok akıllıca yapılmıştır.
 • (bkz: catwalk)
 • fanatikleri vardir. kısayollarına alışıp pepsi reklamındaki hiperaktif maymun edasıyla midi bir cihazdan kayıtlar girerek kül tablasını taşıranlar asla vazgeçemezler. cubase kullanılacaksa bile bütün midi ağırlıklı işlemleri bunda yapıp export ederler. ayrıca yeni versiyonlarındaki clean audio data ve audio editing deki performans başarısı, quantize yeteneği akıllara zarardır. buna rağmen pek çok kişi cakewalk express v2 den beri takip eder ve beşinci sürümünde karar kılmışlardır.
  hızlı sistemler için cakewalk pro audio 9 çok sağlamdır. cool edit ve sound forge ile adaptasyonu müthiştir. guitar pro, sonar gibi yazılımları hurafedir, gereksizdir, aldatmacadır. evet.
 • ing. fazla caba gostermeden yapilabilecek bir is anlamindaki argo kelime.
 • kölelik zamanlarından, zencilerin sahipleriyle alaylarını ettikleri ve bu sayede de kendilerine nefes alabilcekleri alanlardan birini açtıkları dans. ama bu arada sahipler de bunun farkında olmadan* bi nevi jüri görevi görüp -ki bu alaya alma mevzusunu anlayıp anlamamaları bi yana burda da üstünlüklerini kanıtlıycak bişi bulmuşlardır kendilerine*- en iyi dansı yaptıklarını düşündükleri çifte bi dilim kek vererek ödüllendirirlermiş; isim de burdan gelir işdee*... dansın abartılı nitelikleri onu sahne gösterileri için de bir biçilmiş kaftan haline getirmiştir ki 19. yy başlarken ve başladığında vodvil sahnelerinde yerini almış, ordan da avrupa'ya "bi çılgınlık" halinde yayılmış, yarışmaları flan yapılmaya başlanmıştır. tabi bu arada, bir süreliğine özerkliklerini ilan etme aracı olarak ortaya çıkan dans giderek bu anlamından da uzaklaştırılmıştır. marş müziğine benzer bişiler eşlik edermiş buna*, lakin (bkz: ragtime)'ın çıkışıyla senkoplu ritmler de dahil olmuştur, ki debussynin o ünlü childrens cornerındaki vs. aksak topal ritmler de bu sonraki hallerinin izlerini taşır.
 • senelerden beri kullandığım "müzik tasarlama" yazılımlarını çıkaran firma.
  insan şimdinin uzay gemisi kokpitini andıran skinli falan, süslü şeyleri görünce eski ve sade arabirimlerini mumla arıyor.
  neden cubase?
  neden daha fazla ram?
  neden daha fazla güçlü bilgisayar ihtiyacı?
  neden yok daha iyi optimizasyon?
  ne gerek vardı be abiler
 • eskiden "cubase'de latency sorunu var ne yapmam lazım?" sorusuna müzik bilir abilerce verilen ilk cevaptı. şimdi ne oldu bilmiyorum.
 • artık adı sonar olmuştur.producer edition'u ile "cubase halt etmiş" dedirtmektedir.
 • aynı zamanda bir lights out bölümü.