şükela:  tümü | bugün
  • eski kusak antalyalilarin genellikle "allahin siktir ettigi yer" manasinda kullandigi kicimin cakirlar tarafi kalibinin kahramani olan antalya ilcesi (?)dir.

butun bu mitolojik soylemlere, mubalagalara konu olmasina ragmen senelerdir cakirlara kalkan minubuslere binip o beldeyi gormek, yerinde incelemek sansim olmadiydi. bu yaz sans eseri antalya icinde dolasirken, kayboldugum zannina kapilip "kicimin cakirlar tarafina geldik" dedigimde kuzenimin "cakirlar arkada kaldi" demesiyle idrak ettim ki, antalya buyumus, cakirlari, sutculeri icine alip megapol olmaya aday olmus. gule gule kicimin cakirlar tarafi, ozleneceksin.
  • kendin pişir kendin ye sloganını düstur edinmiş et lokantalarıyla arkadaş buluşmalarının değişilmez mekanı. pazar sabahları erkenden yola düşüp şehirden biraz uzaklaşıp bazlama,gözleme vb. ne kadar kahvaltıda yenebilecek şey varsa yediğimiz feslikan yaylası öncesi mola verilecek yer.
  • eski ve asıl adı "girnavas" olan batman'ın kozluk ilçesine bağlı mezranın resmi adı.

(bkz: kozluk/#24246706)
  • nefis ve danasal ebatlarda bazlamalarla kahvaltımı sefahate çeviren lokasyon.
  • izmir ve trabzon'da bulunan hyundai bayilerinin ismi.
  • aynı zamanda adana'nın tufanbeyli ilçesine bağlı bir köy.
  • ankara'nın yenimahalle ilçesine bağlı hızla gelişen bölge, orada bulunan çakırlar çiftliğinden dolayı halk arasında kullanılan adı.(bkz: turgut özal mahallesi, yeni batı mahallesi)
  • ankara'daki akepeli cennetlerinden biri. evlerinde birakin kutuphaneyi kitap bulunmayan insanlarin yasadigi semtlerden biri. cok buyuk zorunluluklar yoksa birakin yasamayi ziyaret bile edilmemeli. zaten evlerin alt yapisina dair sorunlar da mevcut, 5 sene sonrasi icin plan yapamayan sonra muteahhit surasini calmis burasinin iznini almamis diye fellik fellik cozum arayan insanlar mekani.
  • herkesin güzel yer, elit yer dediği yer.
    3 aydır burada yaşıyorum ama bir numarasını görmediğim yer.
    hatta boktan bir yer.
  • elit değildir, güzel hiç değildir.
    ostim'in ivedik organize sanayi sitesi'nin kıro patronlarının falan oturduğu bir muhittir eninde sonunda.