• leyla ile mecnun'un kanaatimce son zamanlardaki en bomba karakteri, diğer karakterler tarafından da benimsenen "çakma"lığı, her türlü ortamdaki müthiş rahatlığı ile izleyicide "bu adam oyuncu olamaz" izlenimini bırakan bir insan tarafından canlandırılan karakter. en büyük gizemi ise canlandıran kişinin tam olarak kim olduğu. en yan karakterin bile künyede bir ismi olmaktayken çakma dedenin kendine yer edinememiş olması, bu insanın yoldan toplandığı hipotezini destekler nitelikte (ek: kendisi engin günay tarafından canlandırılıyormuş, öğrenmiş oldum. kendisini selamlıyoruz!).

ek: kimse bunu tartışmasın, arda'dan sonra dizinin tüm yükü üstüne binmiş, diziyi taşıyan karakterdir. ne yani, yanlış mı? lan adamın asası bile telle bağlanmış be, ahahaha...
  • kendi deyimiyle sadece risk almayı seven bir çılgındır.
  • iskender'e şöyle müthiş bir öğüt verebilen dede'dir.

üzülme iskender,umudunu yitirirsen şirinleri asla göremezsin
  • ısrar ettiğinde çok korkutucu olabilme ve her yerden çıkabilme potansiyeline sahip.

"nolur iskender nolur nolur nolur"

efsane karakter.
  • 35. bölümde saçma sakallı da denmiştir kendisine. ayrıca asa kimdeyse gerçek ak sakallı odur lafının sahibi.
  • bu dedeyi ben çok seviyorum ya. leyla ile mecnun'da diyalogları daha çok arttırılmalı. en sevdiğim leyla ile mecnun karakteri.

dede burdan gider haciiiiiiiiiiiiiii demeleri.

noolur iskender noolur yaaa nooolur iskender yaaa demeleri falan .

hastasıyız dedeeeeeeeeee.
  • 33. bölümdeki replikleriyle beni gülme krizine sokan karakter.
    --- spoiler ---
    "ben dinlemiyordum ki zaten ben orada kurabiyelere bakıyordum" açıklaması ile yarmıştır.
    --- spoiler ---
  • sen kak yıllarca bunu stv'de, tgrt'te dizilerde oynat kıymeti bilinmesin, leyla ile mecnun'a çıkan adam üç günde ünlü olsun..

adalet mi lan...
  • kısaca (bkz: az sakallı dede)
  • haciii demesine, erdal bakkalın yaptığı helvaları yemesine hayran olunası karakter.

keşke dizide biraz daha fazla süre alabilse.
hesabın var mı? giriş yap