şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok kötü bir deneyim. valla.

columbia’yı, the north face’i, jack wolfskin’i ayağa düşürdünüz lan fakirler. sokakta gezerken kişi başına düşen milli gelirimiz 15 bin dolar sanıyorum. sanki avrupa ülkesiymişiz de alım gücümüz süpermiş gibi herkeste höyhöylü markalar var.

yahu orijinaline paranız yetmiyorsa fakir markalarına yönelin. sizin yüzünüzden üstümdekini çakma sanacaklar diye kaliteli marka giyinemez oldum.

ekleme: lümpen ekşiciler bu markaları da beğenmedi. öncelikle pahalı marka demiş miyim? hayır, kaliteli marka demişim. tabi ki ekşiciler übermensch oldukları için bu markaları da beğenmez, hepsi en pahalı ürünleri satın alır.

marka takıntısı nedeniyle çakma ürünlere yönelen insanlara bir ironi yapmak istediğinizde sonuç bu oluyor işte. inci sözlüğe bunu yazsam “lcw neyine yetmiyor piç” derler hepimiz güleriz. burada laf sokup prim kasma çabası var. debe de bu yüzden kalktı işte. sebebi sizsiniz.
  • 25 yaşında, 1.65 boyunda ve 55 kiloda bir arkadaşımızın açtığı başlık. merak ettim de, ölçülerine uygun olarak özel dikim mi yapıyorlar?
  • işin garibi, bazı yazarlar, the north face'i, jack wolfskin'i columbia'yı falan pahalı marka sanıyor, ulan kıçı kırık dolar yüzünden sana pahalı gelen markalar bunlar amerika'da avrupa'da pahalılık adına esamesi okunmaz bunların.

ben de 250 binlik alligator burb giyiyor falan sandım.
  • (bkz: allah başka dert vermesin karşim)

o logoyu reklam panosu kadar yapıp tshirt’e basan kişileri de eshefle kınıyorum.
  • millet marka giyiyor desin diye marka giyinmek.

tanım: marka takıntısı olan yazar beyanı.
  • şimdi buraya,gabriele pasini, daniele fiesoli, neil barrett, montecore gibi markalar giyen bir abi gelip, saydıklarının zengin markası olduğunu zanneden bu arkadaşa bir fakir bakışı atsa dediğim yazarın sıçtığı tespit.
  • kedi götünü görmüş yara sanmış.neil barrett,santoni,dior,isaia,dolce gabbana,prada,balenciaga, giyen abinim luxury line da alayını döver gardrobum
    bence de sen fukarasın.
  • ben prada, dolce gabbana, emporio armani, gucci markaları yönünden bu dertten muzdaribim maalesef. başlığa da o umutla geldim ama adam columbia, jack wolfskin falan diyo amk.
  • milletin çakma giydiğini nereden anladığını anlayamadığım bir suser'ın serzenişine mazhar olan eylem. belki de bir tek sen çakma giyiniyorsundur, ama etraftaki insanların da çakma giyme ihtimalleri üzerinden kendi çakmalığın ortaya çıkacak diye çakma giymiyorum ben algısı yaratmaya çalışıyorsun; olamaz mı?

şimdiye kadar orijinal marka da giydim, çakma da giydim, hiçbir zaman da anlaşılmadı. orijinallerde de bir bok yok, orijinal gap sweatshirt giymeyivereyim hiçbir şey fark etmez.
  • mammut, merrelı vs. bunlara yönel, çakmasını görmedim henüz.