şükela:  tümü | bugün
 • kot pantalonun genellikle sağ cebinin içinde bulunan küçük cep. kot pantalon üreticilerinin insanları sigara içmeye özendirdiklerinin kanıtıdır. utanmadan bu cebi çocuk pantalonlarına bile koyarlar, çok adiler gerçekten.
  aynı zamanda bu cebe konan çakmaktan da hayır gelmez, çünkü o orda unutulur ve kişi "hay nuna, nereye koydum ben bu çakmağı?!" diye fellik fellik aranmaya başlar. ayrıca bu salak cep öyle stratejik bir yere dikilmiştir ki, elinizle ceplerinizi yoklasanız o bölgeyi %99 es geçersiniz. yani çakmak cebi her yönüyle kötü bir icattır. nefret ediyorum çakmak ceplerinden. evet.
 • cakmak cebi, normal cepleri cok derin olan bol pantolonlarda anahtar gibi seyleri koymak icin ideal ceptir.
 • normal cepleri deldiği için bozuk paraları koymak için de idealdir. ama bazıları biraz derindir, bi türlü çıkaramazsın o bozuk parayı gerektiği zaman, maymun olur, şekilden şekile girersin sigara falan alıym derken...
 • ozellikle normal kilonun uzerindeyse kisi, parmak o cebe girince cikamaz bir turlu. o cebin daha etkin olarak kullanilabilmesi icin ilgili pantolonun biraz bol olmasi gerekmektedir.
 • ceketin sol iç yüzünde hafif altta pandrelli bulunan ince uzun bir ceptir..ceplerin en güzelidir, ve kopyeleme için birebirdir, üstünüzü arayan hiç bir örtmen bu cebi aramayı akıl etmez (tecrübeyle sabitlemişliğimiz mevcuttur), çoğu varlığından bile bi-haberdir zaten.. gizli işler çevirme aparatının ceket versiyonu olan bu cebin öğrencilik hayatımda aldığım takdirlerde, teşekkürlerde büyük katkısı vardır .. çok ya$a çakmak cebi..
 • cep telefonu taşımak için en uygun pantolon cebi. normal cebe koysanız yürürken rahatsız eder, arka cepte zarar görür, en iyisi çakmak cebidir.
 • (bkz: coin pocket)
 • çamaşır makinesinden çıkan madeni para, kağıt, peçete türevi nesnelerin suçlusudur. bu cebe mutlaka bişeyler tıkıştırılır ve bazen unutulur. sonra gün gelir, pantolon yıkanmalıdır ve dalgınlıkla kontrol etmeden makineye atılır. sonrasında da, makineden ya takur tukur sesler gelir ya da çamaşırları rezil etmiş un ufak olan peçeteye küfredilir.
 • ilk kot pantolonlarda olmayan cepçik. tarihi baya eskidir. sene 1887, levi strauss'un dükkanına bir isviçreli gelir. pantolon ister ama levi bir türlü müşterisine pantolon beğendiremez. müşteri her zaman haklıdır mantığıyla müşterisinin nasıl bir pantolon istediğini tarif etmesini ister. isviçreli müşteri de istediği şekil şemalde bir pantolon tarif eder. levi derhal makinenin başına oturur ve pantolonu diker. fakat müşteri pantolonu yine beğenmez. bu sefer nesi var der gibi anlamlı bir bakış atar müşterisine levi. müşteri sağ cebi göstererek "buraya bir küçük cep daha dikebilir misin?" der. levi cebi diker ve müşteri bu sefer dört köşe olmuştur. hemen pantolonu giyer ve küçük cebede ufak bordo bir cisim yerleştirir.

  bunu gören levi "merakımı mazur görün azizim, ama o cebinize koyduğunuz nedir?" der. isviçreli ise "ben bir bilimadamıyım amerikaya bu aletin patentini almaya geldim. bu bir bıçak aynı zamanda törpü, hmm bir de büyüteç, ayrıca kebap yapmak için şiş........kürdanı da var." der. levi hayran hayran giden müşterinin arkasından bakar ve kafasında bi ışık çakar. artık sadece müşterisinin beğendiği modelde pantolon dikecektir ve tabi küçük sağ cepleri de olacaktır ve böylece 501 modeli doğar...
 • steve jobs amcamız ipod nano lansmanında bu ceplerin yeni nesil(tabi o zaman yeni nesildi) ipodların konulması amacıyla yapıldığını iddia etmiştir.o zamana kadar gördükleri en küçük ipod ipod mini olan izleyenler de o daracık cepten cillop gibi nano çıkınca dumurlara gark olmuşlardır.