şükela:  tümü | bugün
  • yakın bir zamanda çıkması beklenen (en azından 2020 içerisinde) star wars jedi fallen order oyunumuzdaki ana karakter.

    kendisi genç bir erkek insan (human male. bu tabir için türkçemizde en iyi ne olabilir bilemedim) padawan olan cal, bir şekilde klon savaşlarından da, order 66'ten de kurtulmayı başarmış, artık bitip tükenmiş olan jedi order'ı tekrardan kurabilmek adına bir yolculuğa çıkar. bu yolculukta başına çeşitli dertler, belalar gelen cal; bir yandan jedi'lığı öğrenirken diğer yandan da droid yoldaşı bd-1 ile maceradan maceraya koşar.

    oyunda cameron monaghan tarafından canlandırılmıştır (ya da oyun henüz çıkmadığından canlandırılacaktır demek daha doğru olur). tabi ki oyun olduğu gerçeğini de göz önünde tutacak olursak cal, cameron'dan daha yakışıklı bir tiptedir. hatta world of warcraft'taki büyük alliance kralı anduin wrynn'i daha çok andırmaktadır (cinematic'lerdeki halini tabi ki). bu, bir blood mage olarak alliance kralını övdüğüm tek entry olacaktır umarım ki. ama anduin bunu hak ediyor.

    bir ekleme: oyunun beklenen çıkış tarihi 15 kasım 2019 olmasına rağmen alpha görüntülere bakınca 2020 içerisinde çıkma olasılığı daha ağır basmaktadır. hala bir miktar eksikleri var.