• ilk kasetinden yıldız tilbe şarkısı. sözleriyle de müziğiyle de ayrı güzel. heyecanlı çocukların ağzına sakız olsa da türk pop müziğinin biricik yıldızına aittir. öncüsü seyyal taner pop müzik tarihinde her ne ise ardından gelen yıldız tilbe de aynısıdır.

seyyal taner, zamanının ötesinde pop müziğini ateşlemişken yıldız abla da güllü dallı magazin motorlarının ezberlettiği tüm estetik kalıplarını en kibar tabiriyle siker atar.

dansları, klipleri, bazen şarkı sözleriyle bile "ne oluyor lan, bu kadar da iğrenç olamaz" dersiniz. "olur canım, daha da iğrenç olur. sadece sen daha önce böyle bir şey görmemişsin"

yıllar öncesinden bu şarkının izinin sözlükte olmaması ve bana kalması da ayrıca güzel. baştan sona benim için yıldız tilbe olan bir şarkıdır kendisi. kadın kendisini anlatmış, içinde benden de biraz var, en çok da senden var*.

sözleri de şöyle bir şey:

aklım karışır düşününce seni
    nasıl etmeli geri vermeli
    almadığım sevgini
    nasıl olmalı öyle tutmalı
    esirgediğin eli

insanoğlu rahat
    çok zaman rahatsız
    bak seviyorum ben yine seni
    karşılıksız ve çıkarsız

çal oyna bir daha salla çalkala
    elalemi oyala
    devir senin devrin nasıl olsa
    meydan oku dünyaya
  • yıldız tilbe tatli bi filozofken bu hallere nasıl geldi. bu sözleri yazan kadın bütün sihrini kaybederek garip bi deliye nasıl dönüştü.
    bana bu soruları sorduran, tilbe'nin eski ve güzel şarkılarından biri bu da.
  • içinde çalınan aşmış davul ritimlerinin iskender paydaş tarafından düzenlendiğini düşündüğüm şarkı. çünkü iskender paydaş aynı şekilde aşkperest'te de güzel bir davul solosu atıyordu. zaten böyle güzel bir ritmi ancak o çıkarabilir.

ek: maalesef yanılmışım. iskender paydaş değilmiş düzenleme.
  • davullarının yanısıra arkadaki bas yürüyüşleri de ayrıca aşmıştır.
  • yıldız tilbe gibi deli oynamama sebep bu şarkı ya. şimdi öyle oynadığı için mi bu şarkıları söylüyor- yoksa söylediği için mi oynuyor.
    bence asıl mesele bu yeğen.
  • yıldız tilbe'nin bombastik şarkılarından yalnızca biri.
  • bu şarkıdaki kemanlı bölüm harika ötesidir. sırf bu kemalı bölüm için defalarca dinlemişimdir.
  • çağla tarafından yeniden muhteşem yorumlanmış yıldız tilbe şarkısı.
    bak seviyorum ben yine seni karşılıksız çıkarsız çal oyna
  • yıldız tilbenin delikanlım albümünde yer alan ismiyle müsemma şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap