şükela:  tümü | bugün
  • bazı telefonların açılmaması açılmasından daha hayırlıdır. ev telefonlarında, kimin aradığını biliyorsanız ve o konuşmayı yapmak istemiyorsanız bu eylem çok faydalı olacaktır. cep telefonu olunca durum değişir, her ne kadar o an telefonu açmasan bile eninde sonunda seni arayan insanı aramak zorundasın, aramasan bile en azından onun tarafından arandıgını bildigin halde bir faliyette bulunmadıgın için bir açıklama hazırlamak zorundasın. çalma süresinin uzunluğu karşındakinin seninle konuşmasının gerekililiginide gösterir, uzun uzun çalarsa önemli bir mevzu var demektir ama iki sefer çalar kapanırsa öylesine geyik olsun diye arandıgına işarettir bu.
    bu işlemin yogun kulanıldıgı bir alanda buluşma önceleridir. randevuya geç kalmışsındır ve seni bekleyen insan aramaktadır açmazsın telefonu zaten iki dakka sonra yanında olacaksın boşu boşuna telefonda mazeret uydurmanın manası yoktur.
    burada dikkat edilmesi gereken her insana belli sayıda telefon açmama işlemi yapılabilcegidir, bir insanın telefonunu düzenli olarak açmazsanız o insan hayatınızdan uçar gider.
  • telefonda sizi arayan insan, eger sizi bir noktadan görüp, telefona bakıpta açmadığınızı anlarsa, durumu toparlamak için çok fazla mesai harcamanız gereken davranış.
  • eğer arayan kişi beni sadece işi düştüğünde arayan bir tipse yaptığım eylem. geri de dönmem puşta
  • duruma ve ortama göre tepkinin değiştiği bir eylem. sabah sabah minibüste giderken birisinin telefonu çalıyorsa ve telefon sahibi telefonu açmıyorsa, insanda kafa göz girişme isteği uyandırıyor. kardeşim şu telefonu sessize almak bu kadar zor bir şey mi? sabahın köründe senin telefon melodini dinlemek zorunda mıyız tüm yolcular olarak?
  • (bkz: 444)
  • konuşsa kalp kıracağını bilen insan eylemi.
  • tipik bir kaltak davranışı.

bu hatun, kendisine muhtaç olduğunu anlar veya senin çok sinirli olduğunu çakarsa o telefonu ölsen de açmaz. o yüzden, karşındaki kaltak telefonu açmıyorsa ısrar etmeye gerek yok.

yapacağın en güzel iş şudur:

başka bir kaltak bul. bu yavşak orospunun takıldığı mekanlardan birine git. bunun kaltak arkadaşlarından biri seni görsün o hatunla. haber anında çalan telefonu açmayan yavşak karıya uçar.

o seni aramaya başlar.

bu sefer, sen onu meşgule al.

akıllı olun. köpek çektirtmeyin kendinize. elin orospusuna fırsat vermeyin.
  • bu anasını siktiğimin teli cepse eğer günümüzde hepsi nete giriyor. facebook, mail, whatsapp bu üçü yeterli. sırf bu yüzden açmıyorum. ne söyliceksen yaz diyorum gerekirse dönerim ama yok illa aranıyor. bu sıcakta telefonla konuşmak felaket. ne kadar önemli bir konu olabilir. iş için bile olsa yaz işte en fazla beş cümle yazıcan zaten dönerim sana ben gerekliyse. hayır diyelim biri öldü. aradın açmadın benim mantığım şu şekilde çalışıyor; '' biri ölse mesaj atardı'' yani bir şekilde iletişime girmiyorsa yazarak söylemiyorsa açmadğı zaman zaten söyleceği şey sikimde bile olmuyor. sevgili ile konuşmak farklı. ne kadar nefret etsem de telefondan, aşk taviz verdiriyor.
  • belki uyuyordur. ben uyurken genelde açmıyorum. hayır zaten konuşsam da hatırlamıyorum ki karşı taraf ne dedi ben ne cevap verdim acaba diye sonra uyanınca bir daha aramak zorunda kalıyorum.