• biyolojik saati çalar saatten önce çalan kişilerin yapabildiği şeydir. ayrıca bu kişiler çalar saatten yaklaşık yarım saat daha önce uyanıp saat çalana kadar yatakta bir göz açık saatin çalmasını beklerler. bu bekleme esnasında geçen o dakikaların ise ne kadar uzun olduğu tamamen ayrı bir başlık konusu olabilir.
  • çok güldüğüm bir zaytung son dakikası geldi aklıma:

sabah kalkıp saate baktığında daha alarmın çalmasına 2 saat olduğunu gören genç, mutluluktan uyuyamadı...
  • zihni yatmadan önce fazlaca şartladığınızda adeta bir saat gibi çalıştığınızı göreceksiniz. alarm çalmadan 1 dk önce kalkıp alarmı kapatmak kadar zevkli ve piskopat bir duygu yok diyebilirim.
  • sevindirir insanı.. "oh lan daha varmış biraz daha uyuyayım" dedirtir..

sonra işe geç kalırsınız o ayrı.
  • oooo daha su kadar vaktim var yasasın diye insanı yarı uykulu bir sekilde bile acayip sevindirebilen bir olaydır.
  • sinir bozucu bir hal alması pek mümkün. şöyle ki, uyanır saate bakarsınız, daha 1 saat vardır uyanma vaktine, gözleri biraz kapatır tekrar bakarsınız, sadece 20 dakika geçmiştir, biraz daha uyumaya çalışırsınız zorlayarak, lakin erken kalkmanın bir manası yoktur, biraz daha uyuduktan sonra uyanma vaktine on beş dakika kaldığı gözlenir. bu arada uyanıp kalkıp saate bakmaktan da yorulursunuz. bari on beş dakika yatakta hayal kurayım da öyle kalkayım derken bi bakarsınız ki bu seferde istemediğiniz halde uyumuşsunuz ve yine o iğrenç çalar saat sesiyle uyanmışsınız. aslına bakarsanız, uyanmak zorundaysanız her türlü uyanma şekli berbattır, hepsi sinir bozucu olabilir.
  • bir kaç dakika kadar önce uyanıldıysa; o iğrenç sese erken müdahale edebilmektir.
  • çiş yüzünden de olur bu. mesela ben şuanda çişimi saklıyorum, gidip işemiyorum ki 3-5 saat sonra beni rahatsız etsin ve uyanmak zorunda kalayım.
  • abartarak busbutun, 'bazi' insanlara bahsedilen ilahi bir kudret diyelim.
    oyle memen bisiidir ki bu, calar saat, “vakit tamam haci. toparla gotu, uyan da baliga gidelim” demeye yakin kendiliginden uyaniver insan ve fakat, illa ki, belirlenen surenin gecmesine kadar yatakta cakili kalinir. calar saatin kadrani kalan dakikalarindan, saliselerine kadar gozlerlerle takip edilir. akreple yelkovanin izdivaca erdigi sifir acisi goz bebeklerinde belirdigi an, kurgulanmis bedenin zoraki kalkislari kufurbaz tavirlarla hayata merhaba der. sirf bu kendiliginden kalkislara guvenden oturu, bazen hayata gec kalinir; devrik cumleler kurulur uyanabilmek ugruna...
    (bkz: severim kurmayi yatmadan once saati)
hesabın var mı? giriş yap