şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir efervesan tablet markası. koca bir tüp halinde olanı var. şu efsane calcium sandoz'un bir boy büyükçesi. vücuda d3 vitamini sağlıyorsun bununla. suya atıp eritiyor, içiyorsun. elbette calcium sandoz kadar tatlı bir şey değil. öyle sıradan bir şey işte, annem kullanıyor, bakayım dedim ekşi'de başlığı varsa ne yazmışlar. yokmuş, açtık.
  • eve gelip, yemek yiyip, ardından suyun içine atıp foşurdamasını seyrettiğim ilaç. bazen eve sırf bunu içmek için gelebilirmişim gibi geliyor. yemek sonrası içilen kahve gibi.
  • doktorumun neredeyse kanala inmiş çürüğü temizledikten sonra, sinirlerle normal dünya arasında ince dişten bir perde kaldığını görmüş olmasından mütevellit o tabakanın kalınlaşması için geçici ilaçlı bir dolgu yapıp bana yazdığı kalsiyum dopingi muazzam tablet. her şey planlandığı gibi giderse 3 ay içerisinde o tabaka kanal tedavisi yapmayı gerektirmeyecek seviyeye gelecekmiş. böylece dişim, hayatına bir süre daha mutlu mesut devam edebilecek. ta ki.. ben yeniden çikolata bağımlılığına dönene dek.. sigaradan beter etti beni meretler, sözlük..
  • iğrenç bir tadı olan kalsiyum takviyesi. içtikten sonra midem bulanmasın diye tuzlu fıstık kemiriyordum ki, şikayet ettiğim bir eczacı bana zentius d tavsiye etti ve ağız tadım yerine geldi.