• bir efervesan tablet markası. koca bir tüp halinde olanı var. şu efsane calcium sandoz'un bir boy büyükçesi. vücuda d3 vitamini sağlıyorsun bununla. suya atıp eritiyor, içiyorsun. elbette calcium sandoz kadar tatlı bir şey değil. öyle sıradan bir şey işte, annem kullanıyor, bakayım dedim ekşi'de başlığı varsa ne yazmışlar. yokmuş, açtık.
  • eve gelip, yemek yiyip, ardından suyun içine atıp foşurdamasını seyrettiğim ilaç. bazen eve sırf bunu içmek için gelebilirmişim gibi geliyor. yemek sonrası içilen kahve gibi.
  • berbat bir tadı olan ilaç.
    bir ilaca niye bu kadar tatlandırıcı eklenir anlamış değilim. içtikten sonra ağzımın tadı yerine gelsin diye içmediğim şey kalmıyor.
  • (bkz: calciday d3)
  • (bkz: calcimax d3)
  • iğrenç bir tadı olan kalsiyum takviyesi. içtikten sonra midem bulanmasın diye tuzlu fıstık kemiriyordum ki, şikayet ettiğim bir eczacı bana zentius d tavsiye etti ve ağız tadım yerine geldi.
  • hap şeklinde olanlar varken neden suda eriyen ve tadı kötü olan ayrıca mideyi mahveden bir ilaç verirler gerçekten merak ediyorum.

t. etkin madde olarak1000 mg kalsiyum iyonuna eşdeğer 2500 mg kalsiyum karbonat ve 880 ıu vitamin d3'e eşdeğer 9,68 mg kolekalsiferol içeren ilaç.
hesabın var mı? giriş yap