• hunca firmasının çıkarttığı tekirdağ'da üretilen, deodorantının cezbedemeyeceği bir insan olmayan koku...
  • yıllar evvel parfümsüz kalıp da sağdan soldan bulup hoşuma gitmemesine rağmen mecburen kullandığım, aynı gün iki tane hatunun çok beğendiğini söylediği ve o günden sonra da kullanmaya devam ettiğim parfümüm.

her ne kadar ortalama hoş bir kokusu olsa da, insanı mayıştıran, içini bayıltan derece de yoğun bir parfüm. ben dahil tanıdığım hiç bir erkek bu parfümü beğenmiyor. ama ilginçtir ki kız arkadaşlarımdan otobüste yanımda oturan teyzelere, abla dediğim insanlardan duraktaki liseli kızlara kadar birçok kız bana parfümümün markasını sordu. artık içine afrodizyak mı koyuyolar napıyolar bilmiyorum, çekici bir yanı var heralde.
  • klasik bir orta halli erkek kuaforu parfumu. berber parfumu ya da showroom tadinda dizayn edilmis asiri luks erkek kuaforu parfumu demiyorum, dikkatinizi cekerim. zira berberler cogu zaman daha meshur parfumlerin taklitlerini ya da kucuk kozmetik dukkanlarinda satilan vasat parfumleri kullanirlar. tiras biter, daha kucukce bir ayna yordamiyla ense gosterilir, sihhatler olsun denirken cekmeceden 3. sinif parfum cikarilir, soyle 40-45 santim geriden iki defa pislatilir. pislatma islemini gerceklestiren berber kisi, cogu zaman, parfumun tiras olan kisi tarafindan talep edilmesini beklemez, pislatma islemini yapmdan once tiras olan kisiden onay almaz. showroom tadindan dizayn edilmis asiri luks erkek kuaforlerinde ise parfum pislatan tiras uzmanlariyla karsilasilmaz. "ulan zaten gelen adamlarin hepsinin ensesi kalin, kendi parfumleri vardir en pahallisindan" dusuncesi hakimdir. sosyo ekonomik statuye paralel olmayan bir parfumle isletme imajinin zedelenmesinden endise edilir. yani bu caldion, snob gibi orta halli parfumler, berberlikle luks erkek kuaforlugu arasinda bir yerlerde gezinen orta halli tiras muesseseleri icindir cogu zaman.
  • cal dion kalıyo git dion gidiyo şeklinde bi espiriye sahip tek parfüm.
  • ozellikle bayan versiyonu kimi erkeklerde afrodizyak etkisi yaratabilir*.
  • ilk defa 1997 yılında doğum günümde hediye edilmesiyle tanıştığım parfüm. gümüşî teneke kutusu, lacivert cam şişesi ve zarif yazı stili (sonradan değiştirdiler) ile dış görünümü etkileyiciydi. kokusu ise gerçekten güzel. aradan geçen zamanda verdure, ck, blade, ultraviolet gibi farklı kokular kullansam da favorim hep caldion olmuştur. fakat ağır olduğundan birkaç fıs fıs ile yetinmek lazım. bir örnek anlatayım bununla alakalı.

2011 senesinde ankara'da yaşarken bir kızla buluşacaktım. evden çıkmadan önce - hangi akla hizmetse - ilk buluşmada çarpıcı olmalıyım diye düşünüp caldion'u normalden fazla sıktım üzerime. parfümün kokusu bana o kadar fazla gelmemişti, hatta metroya yürürken acaba biraz daha mı sıksaydım diye düşünmüştüm. demetevler'den kızılay istikametinde yol alırken hiç unutmam akköprü civarında (çünkü yer yüzeyinin üstündeydik) birkaç koltuk öteye yaşıtım iki erkek oturdu. çok geçmeden bir tanesi benden tarafa baktı, avını arayan bir kurt misali burnuyla havayı kokladı. sonra arkadaşına dönüp "bazı kokular beni etkiliyor" tarzında bir şeyler söyledi. beraber kalkıp vagonun başka tarafına gittiler... kızılay'da kız arkadaşla buluşup bir kafeye oturduk. güzel güzel sohbet ederken birdenbire durgunlaşıp beni süzmeye başladı. durumu anlamıştım ama anlamamış gibi davrandım*. ancak o, donuklaşan bakışlarını üzerimden ayırmayarak parfüm kokusunu pek sevmediğini, kendisinin de çok nadir kullandığını söyledi. bir saat içinde bu kadar kişinin rahatsızlığını belirtmesi caldion ile maziden süregelen dostluğumuza halel getirmedi. ancak kararında kullanma konusunda iyi bir ders oldu.
  • iddia ediyorum lacivert renkli deodorantının fiyat/performans olarak kimse eline su dökemez. öyle bir deodoranttır kendileri. taş gibidir. bu deodorant kokusunu hiç tahmin edemeyeceğiniz kesimlerden herkes beğenebilir. baksan caldion'dur işte 30 liralık deodorant.
  • eczanelerde bile satıldığı görülmüş f/p karşılaştırmasında geçer not almış pre ergenlik parfümüdür.
  • lise yıllarımda kullanırken dahi içime sinmeyen fakat enteresandır hatun kişilerin bayıldığı parfümdür. bir kızı etkilemek 15-20 liralık olaymış meğersem. *
  • hem erkek hem de kadın deodorantını başarılı bulduğum marka.
hesabın var mı? giriş yap