şükela:  tümü | bugün
  • "mümkün olduğunca eblek bir çamaşır makinesi tamircisini konuşturalım ki insanlar gerçek hayattan farklı olarak algılamasınlar, yabancılık çekmesinler ürünümüze" felsefesiyle yayınlanan reklamlar.
  • kapiyi calip makinenizi gorebilir miyim diyen tamirciye, "allaaam insallah makinem kirec baglamamistir da rezil olmam" diyen bakislarla bakan, sanki dunyadaki en onemli sinavlarini veriyormus gibi davranan kadinlarin oynadigi reklamlar...
  • elalemin evine dalıp çamaşır makinasını kurcalayan, sonra da söküp götüren adamların görüldüğü reklamlardır.. ustelik öyle bir manidar manidar soruyorlar "calgon kullanıyor musunuz" diye , kullanmayan teyzelerimiz resmen utanır gibi soyluyorlar kullanmadıklarını..**

- iyi gunler calgon kullanıyor musunuz makinanızda
    - eoo yok hayır kullanmıyorum
    - götürün bunu. calgon kullanana kadar dövün.
  • son reklamlariyla;makinesi goturulmus madur ev kadinlari,agresif ustabasilari is ustunde basip kontrol etmektedirler.
    -ben makineme bakmistim da noldu falan diye*
    -de siktir git be kadin zikmissin aleti daha nolcak rezistans mi birakmissin makinede hay allaim ya
    -ya sey ama ıgh mıgh
    -senin amini kirarim *kadin yıkıl karsimdan...
  • arkasindan igrenc bir melodiyle de "ma ki ne ni zu zun ya sar kal gon laaaaa" soylenir, hipnoz tamamlanir.
  • bilmemne bonusgil kafasında top saklıyor diye gidip o karttan edinmeyen, lavuğun teki serinleyince istiklalde bişeyler tıngırdatıyor diye kola almayan, komşuları eve topluyor diye filanca kahveden içmeyen, içinden canavar çıkıyor diye hede motor yağından almayan bir tip olarak şahane ve gerçekçi neden-sonuç münasebetlerine uzman ağızlardan getirdiği izahatlar sebebiyle şahsen ezelden beri en begendigim reklamlar arasında olagelmişlerdir.. yeah..
  • bu reklamlarda oynayan tamirciler gerçek tamircilerdir, hakikaten de o belirtilen bölgelerde çalışmaktadırlar.
  • guvenilir kaynaklardan (ajans, produksiyon sirketi vb) alinan bilgiye gore tamircilerin tumu gercek olmayip ornegin sondan 2-3 onceki calgon reklaminda eve gelen 60 yaslarindaki amca set iscilerinden birinin babasidir
  • son reklaminda "cocugu okula birakirmisin" ( tamirci bana rezistansini gosterecek) diyerekten reklama daha bir gercekci hava katilmistir.
  • reklamlarının çekim süresinin, reklamın gösterim süresiyle aynı olduğu hissini veren dandik ötesi reklamlar.