• "mümkün olduğunca eblek bir çamaşır makinesi tamircisini konuşturalım ki insanlar gerçek hayattan farklı olarak algılamasınlar, yabancılık çekmesinler ürünümüze" felsefesiyle yayınlanan reklamlar.
  • kapiyi calip makinenizi gorebilir miyim diyen tamirciye, "allaaam insallah makinem kirec baglamamistir da rezil olmam" diyen bakislarla bakan, sanki dunyadaki en onemli sinavlarini veriyormus gibi davranan kadinlarin oynadigi reklamlar...
  • elalemin evine dalıp çamaşır makinasını kurcalayan, sonra da söküp götüren adamların görüldüğü reklamlardır.. ustelik öyle bir manidar manidar soruyorlar "calgon kullanıyor musunuz" diye , kullanmayan teyzelerimiz resmen utanır gibi soyluyorlar kullanmadıklarını..**

- iyi gunler calgon kullanıyor musunuz makinanızda
    - eoo yok hayır kullanmıyorum
    - götürün bunu. calgon kullanana kadar dövün.
  • son reklamlariyla;makinesi goturulmus madur ev kadinlari,agresif ustabasilari is ustunde basip kontrol etmektedirler.
    -ben makineme bakmistim da noldu falan diye*
    -de siktir git be kadin zikmissin aleti daha nolcak rezistans mi birakmissin makinede hay allaim ya
    -ya sey ama ıgh mıgh
    -senin amini kirarim *kadin yıkıl karsimdan...
  • arkasindan igrenc bir melodiyle de "ma ki ne ni zu zun ya sar kal gon laaaaa" soylenir, hipnoz tamamlanir.
  • amacina ulasan ender reklamlardandir.
    aksi durum icin (bkz: shubuo)
  • bu reklamlarda oynayan tamirciler gerçek tamircilerdir, hakikaten de o belirtilen bölgelerde çalışmaktadırlar.
  • guvenilir kaynaklardan (ajans, produksiyon sirketi vb) alinan bilgiye gore tamircilerin tumu gercek olmayip ornegin sondan 2-3 onceki calgon reklaminda eve gelen 60 yaslarindaki amca set iscilerinden birinin babasidir
  • son reklaminda "cocugu okula birakirmisin" ( tamirci bana rezistansini gosterecek) diyerekten reklama daha bir gercekci hava katilmistir.
  • reklamlarının çekim süresinin, reklamın gösterim süresiyle aynı olduğu hissini veren dandik ötesi reklamlar.
hesabın var mı? giriş yap