şükela:  tümü | bugün
  • keith code'un kurucusu olduğu dünyaca ünlü motosiklet sürüş okulu.

bu sene iki kez türkiye'ye gelip, istanbul park'ta eğitim verdiler.
    ikisine de gittim, çok faydasını gördüm.
    her 4-5 kişiye bir instructor düşüyor ve pistte önünden, arkandan seni izleyerek düzeltiyorlar.
    benim instructor'ım ingiliz bi herifti ve beraber 2-3 tur attıktan sonra beni pit alanına çağırıp şöyle dedi:

"you're good but you are avoiding the first two steps and going directly to the third step. what happens if yo do it to a woman? going directly to the third step? you get a slap into your face, right? first you should bring flowers, dinner, i love you i love you etc... then to the third step. you are avoiding the first two."
  • sadece track day organizasyonun bile 275 euro olduğu okul
  • bu sene kuralları ve fiyatı aşağıdaki gibi olan, öğrenci halimizle hayal ederken bile haya ettiğimiz viraj ustalığı eğitimi.

kıyafetler pistte oluşabilecek istenmeyen durumlarda sizi korumalıdır, bu yu¨zden kıyafet ve özellikle kaskı kurallara uymayan katılımcılar hiçbir u¨cret iadesi olmaksızın eğitime alınmayacaktır.

* ece 22-05, snell m2000 /m2005, dot, bsı 6658 type a veya acu gold onaylı tam (full face) kask.
    * çenesi açılır (flip-up) kasklarla eğitime katılamazsınız.
    * tek parça veya birbirine fermuarlanabilir iki parça deri kıyafet.
    * tek parça veya birbirine fermuarlanabilir iki parça kevlar/cordura (veya benzeri) ce onaylı tekstil kıyafet.
    * deri motosiklet çizmesi ve deri motosiklet eldiveni.
    * tu¨m giysiler hasarsız olmalıdır.
    * tecru¨beli grup u¨yelerinin deri giymesi tavsiye edilir.
    * metal parçacıklı diz kaydırıcıları (knee slider) yasaktır.
    * sırtlık kesinlikle tavsiye edilmektedir.

eğitimde kullanamayacağınız kıyafetler!

* motokros eldivenleri ya da bileği açıkta bırakan deri eldivenler,
    * jean pantolon veya ceket,
    * paddock ceket tabir edilen, korumasız tekstil motosiklet ceketleri,
    * motosiklet botu olmayan her tu¨r bağcıklı ya da bağcıksız bot,
    * açık kask

ücret ve başvuru

katılmak istediğiniz eğitimlerin u¨cretini kredi kartına taksitle veya havale ile ödeyebilirsiniz.
    ödemeniz ulaştıktan sonra tarafınıza kesin kayıt için gerekli formlar gönderilecektir.

kurs ücreti

1.basamak 575 euro + kdv
    2.basamak 575 euro + kdv
    3.basamak 575 euro + kdv
    4.basamak 600 euro + kdv (alıntı motoron)
  • bu okulun tek türk hocası olan devrim sirmen altın elbiseli adam'a konuk olmuş.
    izlemek gerek...
    http://www.youtube.com/watch?v=irvey6r0wbg
  • böbreğinizi satın gidin o derece.
  • he amk he bobreginizi satin oyle gidin.

egitim iyidir, kotudur bilemem ama bu isi organize eden motoron ve yan kurulusu detay multimedya yayincilik kadar rezil firma cok az gormusumdur.

kasim 2014 gibi haziran 2015 egitimi icin onkayit actilar. aralik'ta kaydoldum, egitime bir aydan az sure kala eylul'e erteledik diye gevelediler. iyi peki dedik eylul'u bekleriz. eylul ayi yaklasti ses seda yok, dedim bi arayayim bunlar ne alemde. iste o andan sonra asil rezalet basladi.

ofiste bir tane sekreter var ama hicbir seyden haberi yok, bu isten sorumlu olan didem tufekci ise keyfine gore telefonlariniza cikiyor ya da cikmiyor. muhasebecileri bir aydir ofiste degil(!).

didem hanimla ilk gorusmemde egitimin iptal olacagini ve para iadesi yapacaklarini soyledi. o gunun uzerinden bir ay falan gecti, ortada ne para ne egitim var. ingiltere'deki css bunlari kaziklamis bir seyler olmus, faturasini da bize odetiyorlar. simdi de yunanistan ile ortak calisacaklarmis.

bugun yine didem hanima ulasamayinca ofisteki sekretere bayrama kadar odemezseniz yargi yoluna gidecegim dedim, bakalim ne olacak.

edit: yargi yoluna gidecegim dedikten birkac gun sonra odemeyi yaptilar. fakat gecenlerde bir arkadas mesajla ulasti, halen insanlara odeme yapmiyorlarmis. ha bu arada odemede kur farkini da unutun, kac tl verdiyseniz onu geri oduyorlar bu kadar da isguzarlar.
  • benim bir arkadaşımı da aynı eğitim için mağdur etmiş olan firma.

bizimki çoktan avukatlık oldu ve buna rağmen "aramızda hallederiz dava açılmasına gerek yok" ayaklarına iyice oyalamaları ve karşı tarafın avukatının bizim avukata 2 hafta dönüş yapmaması üzerine bugün artık türkiye ayağı mahkemeye verilen firma.

alınan paralar az değil, üstüne bir de ödenen gündeki kurun tl cinsinden geri ödeme gibi olayları da varmış adamların ki tam şahane.

css'i bu sene bu duruma düşürmeyi başarmış olan törkiş firma.
  • 3-4 haziran yunanistanın serres pistindeki eğitimlerine katılacağım motosiklet okulu. katılacak olanlar yeşillendirsin de beraber geçelim.
  • bu sene level 2'de trail braking çalıştırmaya başlamışlar. özellikle yarışçılar tarafından okulun eleştirilen bir eksikliği/farklılığı olarak değerlendirildiğini görmüştüm.

hocaların dediklerine dikkat edilir ve "pist günü"nden ziyade "okul günü" olarak degerlendirilirse maksimum fayda sağlanabiliyor. her seviyede sürücüye tavsiye edebileceğim bir deneyim.