şükela:  tümü | bugün
 • sahiline kıyı bir çok lüks, pahalı oteli-moteli bulunan, ölüdeniz varken asla tercih edilmemesi gereken plaj.
 • pek bi özelliği bulunmayan etrafında güzel bir sitenin bulunduğu ve içinde çoğunlukla yabancıların yaşadığı sradan bir plaj.
 • dalgası öğleden sonra kudurur bu plajın, sakin sakin denizin ve güneşin tadını öğlen 13:00'e kadar ancak çıkartabiliyorsunuz, sahilinde kumdan çok çakıl bulunmakta. en güzel yanı ise 2-3 km boyunca uzayan kordonda yürüyüp deniz esintisinin tadını çıkartmak.
 • eylül ayinda gidilirse etrafta 65 yas üstü ingiliz ve alman tatilciden baska insan görülemeyecek mekan.
 • fethiye merkezden minibüs ile ulaşım için arbeiten arbeiten diye müşteri toplayan muavinler takip edilebilir.
 • sahilde yürüyüş yaparken sevimliliğiyle karşınıza çıkıp sevince de ısıran köpük isimli bir köpeğin yaşadığı yer-di. ölmüştür kesin yıllar yıllar geçti, tatile mi gidebildik amuagoyayım.
 • eskidendi bunun bütün güzelliği. karpuzumuzu mangalımızı alır, plajın sonlarına doğru bulunan uzun ağaçların gölgelerine yayılırdık. deniz o zamanlar temizdi, yıl 2000, belki 2001. 100 metreydi aramız, güneşlenir, o sıcacık kumlardan kavrulan ayaklarımızı denize kavuşturmak için depar atıp denize atlardık. denizden döndüğümüzde, mangaldaki kanatlar çooktan pişmiş bizi beklerlerdi. peder rakıyı açar, buzunu da koyardı. akşam 8-9 gibi bile, deniz albenisinden hiçbir şey kaybetmezdi.

  ama dedim ya, eskidendi. şimdi, köhneleşmiş yapılarla beraber, betonun içinde kaybolmuş bir plaj, denizi yosun tutmuş, lağım kokan bir sahil var artık. tek cezbedici tarafı, belki de, o sahil yoludur. orada yalın ayak baştan sona yürümek, belki de o türkü barda, biranı yudumlayıp evine dönmek olmuştur çalış plajının adı. ama bu kadar işte. eskidendi, eskidendei onun tadı.
 • geçen yıl gittim sahili lağım falan kokmuyordu. yosun var diye denize girmiyorsanız da lütfen havuza girin. denizde yosun olur, taş olur, balık olur, yengeç olur. hayatınızda hiç balık tutmadıysanız, yosundan şapka yapıp plajda gezmediyseniz tabi ki "buraya gitmeyin ölüdenize gidin" dersiniz.

  fethiye'ye gittiyseniz mutlaka ölüdeniz'i görün. ama sadece görün. milli parkı, belcekızı. kafa dinlemek için bir plaja gitmek istiyorsanız çalış'a gelin. yazın en pik zamanlarında bile sessiz ve sakindir. ölüdeniz tarafına göre daha taşlıktır ama göreceğiniz insan tipleri açısından çok daha hayırlıdır.
 • plaj olarak gayet iyi bence. uzunlamasına gayet gider bu plaj. kumdur sonra. çakıl değildir.

  bu sene her plajı olduğu gibi bu plajı da satmışlar. şezlong 5 tl. şemsiye 5 tl. hadi hayırlı olsun.
 • deniz kenarında diğer tatil beldelerindeki gibi yüksek katlı ve ezici yapılar yok. yaşayanların maddi durumlarından olmalı, sahil boyunda daha çok havuzlu ve bahçeli villalar bulunuyor.
  sahil yolunda dünya mutfaklarından çeşitli restoranlar var; hint restoranları, çin restoranları, ingiliz restoranları gibi.
  fakat deniz yüzmek isteyenler için çok cezbedici değil çünkü her daim dalgalı ve malesef berrak olmayan bir deniz. bulunduğum ay ile mi ilgili bilmem ancak akşam saatlerinde duruluyor. yine dalgası yüzünden bir sürü bir sürü kite surfing yapanlar var, onlar için cezbedici bir yer gibi.